Baník - Slovácko

Tlachy k hráčům, zápasům, dění - co vás napadne

Baník - Slovácko

Příspěvekod Jenda Ostravak » sob 09. dub 2016 13:23:51

Současné výkony Baníku jsou slibné, ale bodů šlakovitě málo. Nezbývá než doufat, že nepokoří antirekord Lázní Bohdaneč a důstojně se rozloučí s 1. ligou. Takže trochu z jiného soudku. Zajímavé jsou nejnovější Petrželovy názory o tom, co se bude dít až jaro skončí : „Řada hráčů pravděpodobně odejde. A to je problém, u některých může být problém s penězi, protože na druhou ligu by měli velké platy. Jak nalákat prvoligové hráče, o které budeme mít zájem ? Na co ? Musíme tak shánět hráče, ale pro druhou ligu to nebude tak jednoduché. Jezdím sledovat zápasy druhé ligy a zatím jsem tam neviděl lepšího hráče, než jsou naši kluci. Hledat posily ve druhé lize by pro nás bylo velice těžké. Nevidím totiž ani nikoho, kdo by nás posílil. My přitom musíme myslet dopředu, nejen na to, abychom odehráli druhou ligu, ale musíme budovat mužstvo pro první ligu. Přemýšlím, jak to vyřešit, ale zatím jsem se k ničemu nedobral. Uvidíme, jak to dopadne, je tu spousta dalších věcí. Půjdu si za svým, svůj názor nezměním, ustupovat nebudu a uvidím, jak to půjde.“ (Konec citace.) Z vyjádření Vlasty Petržely lze vyčíst obavy z finančního zajištění pro budování perspektivního týmu „Nového Baníku“ a možná obavy z toho, zda bude mít volnou ruku. Posily, které dosud hledal sám, mu asi bude zajišťovat Puček. Je otázkou, jak to bude klapat. Bohatý majitel Brabec ve svém jediném vystoupení naznačil, že i ve 2. lize bude pracovat s velmi pěkným rozpočtem 80 – 100 milionů. V čem je pak problém zaplatit pár kvalitních posil, udržet a zaplatit nejlepší ze stávajících hráčů tak, aby FCB postoupil do 1. ligy hned a současně budoval kvalitu pro 1. ligu :?: Podle vyhlášené vize by to měla být samozřejmost. Hráče zajímá především výdělek a pak vztah ke klubu nebo soutěž. Kvalitativní rozdíl by měl být vidět, proti situaci, která byla nastolena "nemajetným" vlastníkem Šafarčíkem. :)
Majitel angažoval Luboše Pučka, funkcionáře s úsměvně pestrou minulostí ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Lubom%C3%ADr_Pu%C4%8Dek ), což je průlomem příchodu fotbalových šíbrů do Baníku. Jasný nástup od amatérismu k profesionalismu. :D Řada fanoušků z toho není nadšená, někteří ví své. Na to jsme tu nebyli zvyklí. Tady fouká vítr ze strany Wolfa, který už s ním spolupracoval v Karviné. Neznamená to, že všechno bude špatně. Že měl Puček vždycky Baník rád se ví a může to být pro jeho pracovní nasazení rozhodující. Na ofisu bylo řečeno, že „Puček by měl mít na starost kontakty, sportovní záležitosti a výrazně by se měl podílet na hledání posil pro Baník“, avšak o úspěchu, při hledání posil, lze vážně pochybovat. Kontakty má, sportovní záležitosti zvládne. Už v minulosti využili někteří funkcionáři Baníku „profesionálních“ služeb šíbrů. Uvádí to největší z nich Jarda Houška, ve své slavné knize „Fotbal na prodej“ na str. 116 : „Když bylo třeba, kromě Slavie jsem vypomáhal také Baníku. Vzpomenu na ligový ročník 1977-78, v němž na Baník dosedla krize a po podzimu skončil v tabulce předposlední. Výboři vyměnili trenéra Rubáše, který se stejným týmem získal v roce 1976 titul, a nahradili ho Evženem Hadamczikem. Jenže ani na jaře, pod jeho vedením, to nebylo lepší a nacházel se ve společnosti Sparty a Plzně ( :D ) a dalších, ve stavu akutní sestupové hrozby i Baník. Pořadí mezi soupeři určoval vlastně jediný bod. Baník se měl doma utkat s velice silnou Slavií, kterou vedl Jaroslav Jareš a o titul už nebojovala, ale na tehdejším Baníku by si pravděpodobně smlsla. Ostravští funkcionáři si uvědomovali nebezpečí a kontaktovali mne s žádostí o pomoc. Prý uvolní třicet tisíc, aby slávisti na Bazalech zbytečně nebláznili a já to mám s nimi předjednat. Každý klub měl ve svých řadách známé „firmy“, přes něž se podobné kontrakty dohadovaly – zpravidla nejzkušenější borci. Sešel jsem se s nimi a oni nic nenamítali. Peníze jsem dopředu nedostal a tak jsem cestoval na zápas do Ostravy jako pojistka. Na hřišti to klaplo podle domácích představ, Baník zvítězil 3:0 a peníze si mezi sebe rozdělila hráčská skupinka, která tuto transakci organizovala.“ :) Zajímavé bajky. Je třeba se pozastavit nad tím, že se klubové ikony do struktur Baníku nějak nehrnou, i když je tu nový majitel, podporovaný skalními fans a s novou vizí „Vrátit Baník kam patří“. Otázkou je, v čem konkrétně by byli užiteční. Císařské rady umí dávat každý. Majitel tedy staví na ostřílených typech, co jsou k mání, bez ohledu na případné škraloupy z minulosti. Čas kvačí, letní pauza krátká, gro by se mělo udělat ještě do konce jara. Zejména výchovu mládeže by neměl řídit jen tak někdo. Ti kdo tam byli dosud, to dělali výborně, pokud budou odejíti, dobře nastavená cesta dostane výhybku. Všechno by to srovnal pořádný sportovní ředitel, který evidentně chybí a pokud přijde až v létě, může to být pozdě.
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Baník - Slovácko

Příspěvekod Jenda Ostravak » ned 10. dub 2016 14:50:26

Baník – Slovácko 2 : 1 (1:0)
Sestava Baníku : Šrom – Mešaninov, Kaša, Dostál, Vraštil – Granečný, Hrubý, Ožvolda (90+1. Sukup), Holzer (C), Mondek – Červenka (79. de Azevedo). Náhradníci: Chmiel – Helešic, Sukup, Karčmář, Šašinka, de Azevedo, Vengřinek. Branky: 31. a 80. Hrubý - Držení míče: 51 % : 49 %. Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 23:15., Diváci: 3711. S nepodařenými výsledky návštěvnost stále klesala. Zážitek z utkání byl podobný, jako ten se Zlínem, jak předvedenou hrou, tak sladkým vítězstvím. Baniček byl lepší, což potvrzuje většina statistických údajů. Atmosféra byla výborná, neumím si představit, jaké by to bylo na vyprodaném stadionu. Úspěch se dostavil proto, že Baník hrál tentokrát celých devadesát minut, lépe bránil v bloku, který kombinoval s celoplošným presinkem. Mohl vyhrát větším rozdílem, další dvě tutové gólové šance ( 45 – Ožvolda, 68 – Hrubý ) nebyly proměněny. Proti základu žádné námitky, vyjma komického Červenky na hrotu. Ty jeho „holubičky“ při přebírání balonu zády k obránci a pak najednou nesmyslně padá, znamenají pokaždé konec útočné akce a ztráty. Podle Petržely vyhrál spoustu osobních soubojů, asi jsem se díval na jiný zápas. ;) Obávám se, že bude chtít zůstat na druholigovou misi :) a Petržela ho bude pořád stavět. Azevedo nebo Ondra Šašinka jsou na tento flek perspektivnější. Baník zatím hraje bez kvalitního hroťáka a úspěch, včetně střílení branek, je zcela závislý na záložní řadě, která začíná mít svou kvalitu. Úderné trojici Holzer – Hrubý – Mondek se tam Červenka jen plantal. Útok doplňovali výborně hrající krajní beci Granečný a Dostál, po jehož centru padl první gól. Granečný zahrál svůj nejlepší ligový zápas. Holzer se tentokrát neprosadil, měl dvě slibné možnosti na dorážku ( 68 min.), ale nechal se příliš snadno odstavit od balonu, V 52 min., v dobré šanci přestřelil bránu. Obranná čtveřice Dostál – Kaša – Vraštil – Granečný zahrála tentokrát velmi dobře, před nimi dvojice Ožvolda – Mešaninov také. Ve druhé půli mělo Slovácko mezi 72 – 74 min., a v tlaku v 82 – 85 min. dvě série rohů a centry jen létaly na vysoké Doška a Koneho, ale Kaša, Mešaninov a Vraštil výborně hlavičkovali a všechny možnosti odvrátili. Jeden z nejlepších zápasů stopera Kaši. Jediná chyba se stala v 82 min., kdy stopeři nepokryli volného Hoffmana a ten nám dal kapky. :) Zlepšilo se bránění standartek, Kaša hlídal střed před před malým vápnem a ostatní bránili osobně. Myslím, že právě kvalitní obranná hra byla základem vítězství. Škoda, že to nešlo v předchozích zápasech. Nejlepším hráčem byl asi logicky špílmachr a střelec Hrubý. To ještě spálil stoprocentní šanci při skvělém sólu v 67 min. Mondek a Holzer hráli neméně dobře. Mondek byl na pravém kraji těžko k udržení a nevyužil možnosti v 39 min., když Holzer pěkně potáhl, zkazil kličku + 43 v dobré možnosti nepřesná střela + 52 střela blokována na roh + 69 sám na Heču, otřesná střela vedle. Šrom byl spolehlivý. Ožvoldu už chytaly ve druhém poločase křeče, ale nakonec dohrál. Chachaři nevzdali boj za návrat na Bazaly a vytáhli transparent „Bazaly domov Baníku“ - tak, tak, synci, to se mi líbí. :)
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron