Slavia - Baník

Tlachy k hráčům, zápasům, dění - co vás napadne

Slavia - Baník

Příspěvekod ryszek » pon 29. úno 2016 3:03:16

Pohledem na video:

Náš gól - prohraný souboj Frydrycha, Berkovec mu šel na pomoc pro malou domů, ale Šašinka asi lehce nejdřív v souboji o vysoký míč potlačil Frydrycha a pak zase podržel a ještě přihrál ve skluzu, že připravil gól Azevedovi.

Vyrovnávací gól - Azevedo nezachytí rozběhnutí Součka, defenzivní Mešaninov hraje úplně prázdný (zbytečný) prostor, Vraštil vystoupí, ale je lehce obehraný přihrávkou do křídla, poslední Kaša se snaží zachytit ještě rozběhnutého Součka, ale jeho spíše prodloužení na zadní tyč lehce tečuje Kaša směr do pohybu Šroma, kterému se asi střetávají myšlenky a balon mu proklouzne, možná faktor mokrá tráva.

Vítězná branka SKS - Vraštil rozehrává naši akci, vybírá si Mešaninova v obležení slátanců, který má navíc ještě dál k pomalému míči po zemi než první slátanec, tak, že se sotva dostane do souboje o balon, který získává soupeř a pádí proti Vraštilovi ve 2 lidech, kdy oba stopeři museli opravdu jen couvat a čekat na doplnění vracejících se spoluhráčů a Souček opět napálí posledního Kašu od kterého jde míč do protipohybu Šroma, bez šance.

Poslední branka - Celba si nechá skluzem vypíchnout balon, ze kterého je přihrávka proti noze Součka, který se rozbíhá proti nešťastnému Kašovi, co ho vytlačuje do strany a Šrom pomáhá zmenšovat střelecký úhel, do souboje ještě dobíhá Celba a vápno vypadá slušně pokryté modrými. Haluzák Souček ovšem podebere dost neuvěřitelně balon z dost těžkého úhlu, a balón se vyhýbá všem baníkovcům.

https://youtu.be/-b6R3HfUydU

Kaša podle mě v těch situacích nevinně, góly z chyb spoluhráčů. První branka problém, že před stopery nikdo nezametal, ale hráli pomalu na 3 stopery, 5 obránců skoro v řadě a pak se moc nevyznamenal golman. Druhý gól špatná rozehrávka stopera a brejk. Třetí chyba pravého beka a potom se opět moc nevyznamenal golman. Šroma bych ještě neukřižovával. Dneska si myslím, že hodně citelně chyběli Dostál a Lásik, v těch prostorech jsme často hořeli a pak z toho plynuly chyby, co se navršovaly. Nepochopitelné je taky šetření Červenky kvůli nějakému strachu z přehecování, starší Šašinka na ligu zatím vůbec nemá. Potom mi to přišlo, že už hrajeme v 10.
ryszek
 
Příspěvky: 100
Registrován: sob 05. dub 2014 23:10:11

Re: Slavia - Baník

Příspěvekod Jenda Ostravak » pon 29. úno 2016 12:47:53

Slavia – Baník 3 : 1 (2:1) Sestava Baníku: Šrom (C) – Celba, Kaša, Vraštil, Lučić – Mešaninov (87. Karčmář), Ožvolda – Mondek (76. Helešic), de Azevedo, Holzer – O.Šašinka (70. J.Šašinka).
Náhradníci: Chmiel – Helešic, Sukup, Šichor, Šašinka, Karčmář, Vengřinek. Branka – 27 min., Azevedo ; držení míče : 64/36 % ; střely 21:3 (na branku 10:2) ; rohy 10:1 ; fauly 11:21 Tyto statistiky jsou zdrcující. Dvojnásobek faulů, protože hráči prohrávali souboje. Díky držení míče se, vyjma úvodních 27 minut, hrálo prakticky na jednu branku. Tři střely, z toho dvě na branku dokumentují, jak bezzubý fotbal současný Baniček hraje. Ojedinělý výkon proti ševcům neumí hráči zopakovat. Stejný problém jako za Korytáře, po jedné obdržené brance se „tým“ sesype. Na čem ten Petržela jede? :) Po brance do sítě jeho slávky se ani neradoval. :D Rozpolcená osobnost trenéra delegovala Mešaninova, který podle jeho slov neumí hrát fotbal, na post defenzívního záložníka, kde snad v životě nehrál. Proč na post defenzívního nedal Šichora, aby záložní řadu posílil, nikoliv oslabil, to ví jen Bůh ? Nejtalentovanějšího střelce Szotkowského pošle rozehrávat do druhé ligy, místo do první a nechá tu neperspektivního Červenku. Chceme stavět na odchovancích nebo nechceme ? Zatím to nevíme. :) Pro ryszka – nesouhlasím, že Kaša byl v obdržených gólech úplně nevinně. První a druhý gól byly po jeho tečích vlastní, první také vlastní Šromův, když mu balon vypadl z rukavic a je otázka, zda měly být Součkovi připsány. Třetí gól po prohraném Celbově souboji byl také Kašův, neboť nebyl důrazný a jako poslední nechal Součka vystřelit. Jinak jsi vše popsal velmi dobře :) Kaša coby „hlavní“ Petrželův stoper nasekal v zápase spoustu chyb, včetně prohraných soubojů. Na jeho výlety k soupeřově šestnátce jsem už alergický, neboť všechny končí trapnou ztrátou míče a brejkem soupeře. Je to už hodně dávno, co odehrál jeden dobrý zápas v Olomouci. Kaša měl zůstat na lavce a hrát měla úspěšná stoperská dvojka Vraštil - Mešaninov. Na to by musel mít trenér "kule". Bohužel sestavu po "korytářsku" nešťastně přešaltroval. Vítězná sestava se pokud možno nemění. :) Nejlepším hráčem Baníku byl Azevedo. Byl snad všude a jeho chladnokrevný lob a lá Messi, byl velmi pěkný. Nejhorší byli v tomto pořadí – Kaša, Šrom a Celba. Holzer a Mondek velmi slabý výkon. Ani talentovaný Vraštil nezahrál to, co doma. Podobně jako v Bolce přepustili hráči výborně presujícím sešívkám střed hřiště, což rozhodlo, neboť se bojovalo, ale jaksi jen na půl plynu. Záložní řada, kromě Ožvoldy, neexistovala. Petržela střila, s úsměvem, hráče do sestavy od pasu, jsa pasován do role spasitele, kterému vše projde. Protežuje své oblíbence a je evidentní, že hodně hráčů ještě nestačil poznat. Kdysi slavný Baník ještě nikdy nebyl v tak komické roli v jaké se nachází v tomto ročníku.
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Slavia - Baník

Příspěvekod d.rehacek » pon 29. úno 2016 16:17:38

Dík ryszkovi za odkaz a Jendovi za statistiky.V klidu jsem jsi prohlédl ještě jednou goly a můj pohled bude asi jiný.Ryszek popsal dobře situace,které předcházely těm golům a samozřejmě chyby nastaly už tam.Ovšem nevidím problém tyto chyby napravit v následujících chvílích.Za první gol chci poděkovat Frydrychovi,který navázal na svůj výkon z Ostravy a prohrál osobní souboj.Pak už přišla paráda Carlose.Myslím jsi,že Frýda na delší dobu opět dohrál a jediná jeho cesta je přes zranění spoluhráčů.O Pavlenkovi nemluvě.Vyrovnávací gol začal tak,jak popisuje ryszek.Ovšem konec té akce jde jednoznačně na vrub dvojice Kaša-Šrom.Kaša už po x-té nepřebral hráče včas a v souboji byl pozdě.On tyto momenty bere jako by byl v FC Heřmanice.Gol číslo dvě-opět souhlas s popisem situace,ale mrkněte na konec.Kaša couvá s hráčem,které má pod kontrolou tuším Celba.Opět zaváhá na cca 2 vteřiny a vystoupí pozdě,pak už pokračuje teč atd.Tady prostě musí jít hned proti hráči,za prvé by případný faul přišel před vápnem,za druhé by šel čelem a ne tam opožděně strkat nohu.Gol 3-opět souhlas s popisem situace,ale ten konec?To se dalo odkrokovat,tam to je obrovská chyba.A Šrom-úhel jak cyp a on ho zmenšuje?Ne,kdyby se do toho nesral vůbec,pak by to byla malá domů.Kaša určitě nemůže za všechny goly sám,ale na všech se podílel.A vzhledem k tomu,že to má být náš stoper č.1,aspon dle Petržely,pak bůh s námi.Já Vlastovi fandím a celkem jsem rád,že je tady,ale včera má taky svůj podíl.Neměl na obranu vůbec šahat.Možná za Šroma může Šimurka,ale to je mi fuk.Chmiel zachytal se Zlínem výborně,nula na kontě a měníme golmana.To je nějaká nová moda?A to slyším neustále,že chceme hrát s mladými,pochybuji,že Šrom je mladší.Velmi slušně zahrála i obrana ve složení Dostál,Vráštil,Mešaninov,Lučič.U Dostála jasné,ale proč Kaša?A proč Mešaninov na štít?Osobně jsem čekal,že na obranu nešáhne a vynucenou pravou stranu zatáhne Sukupem,případně tam zkusí Kašu.Jinak bohužel Holzer se vrátil ke své neviditelné hře a včera se k němu přidal Mondek.Ožvolda asi svoje maximum a jediný Azevedo prvoligový.Ještě se zastavím u Šašinky.Tento hráč nemá na ligu a nemá ani budoucnost.Úplně k ničemu.Sice vybojoval balon před golem,ale to na tom nic nemění.Tady na obranu mého oblíbence Frydrycha musím konstatovat,že byl na něj v tom souboji jasný faul.Červenka je bez perspektivy-souhlas s Jeníkem,ale momentálně je to hvězda mezi našimi útočníky.Statistika ukazuje např.rohy 10:1,ovšem nijak z nich nehrozilo.Střely 21:3,ovšem zahozených šancí či výborných Šromových zákroků skoro nula.Slavia podala max.průměrný výkon a pokud by jsme se vyvarovaly individuálních chyb Kaši a Šroma,pak se mohlo bodovat i s tímto výkonem.Mě se Baník líbil pohybově,působí živě a to je pokrok.Ovšem kvalita,at už v kombinaci,finální fázi a asi i v předfinální je hrozná.Přiznám se,že po porážce Jihlavy a Olomouce v návaznosti na gol Carlose jsem začal vidět tabulku Jihlava 17,Olomouc 16,Baník 10.Při pomyšlení,že momentálně slabá Dukla zde nechá 3 body,mi začal stoupat záchranářský tlak.Těch 13 bodů po dalším kole-krásná to představa.Asi naivní,ale hezky jsem se zasnil,škoda,že Kaša se Šromem nemají podobné sny a ještě větší škoda,že sám trenér to vzdal hned od začátku.Šance je minimální,ale nějak mi chybí takové to-pojdme to zkusit,však už jde o hovno.No nic,třeba dáme 3 body s Duklou a zase bude lépe.Hlavně obranu včetně golmana zpátky v podobě Zlína,Lásik na plac a Červenka místo Šašinky.
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Slavia - Baník

Příspěvekod ryszek » pon 29. úno 2016 19:00:07

Tomu našemu týmu stačí strašně málo, aby byl jako noc a den. Hlavně je to o pár hráčích, včera tam chyběli ti, co by to byli schopní trochu uklidnit, vázl dispečink míčů nebo občas podržet balon. Tam stačí fakt jeden dva tři hráči, co buď chybí nebo je postaví na blbé pozici a celé se to sype. Střed zálohy byl včera průser, 3 modří nebyli schopní si poradit s 2 slátanci. Toho Kašu měl postavit na defenzivního, jak to bylo i v té předzápasové grafice, protože má tak rád mičudu. :) Příliš nechápu čím najednou přesvědčil Vlastíka Celba, když ho tak od půlky přípravy moc nestavěl.
Obrázek
ryszek
 
Příspěvky: 100
Registrován: sob 05. dub 2014 23:10:11

Re: Slavia - Baník

Příspěvekod d.rehacek » pon 29. úno 2016 20:36:14

ryszek píše:Tomu našemu týmu stačí strašně málo, aby byl jako noc a den. Hlavně je to o pár hráčích, včera tam chyběli ti, co by to byli schopní trochu uklidnit, vázl dispečink míčů nebo občas podržet balon. Tam stačí fakt jeden dva tři hráči, co buď chybí nebo je postaví na blbé pozici a celé se to sype. Střed zálohy byl včera průser, 3 modří nebyli schopní si poradit s 2 slátanci. Toho Kašu měl postavit na defenzivního, jak to bylo i v té předzápasové grafice, protože má tak rád mičudu. :) Příliš nechápu čím najednou přesvědčil Vlastíka Celba, když ho tak od půlky přípravy moc nestavěl.
Obrázek

Ahoj,100% souhlas.Když pominu,že jsme to mohli na tu záchranu aspon zkusit,pak Vlasta nejspíš bude točit se sestavou a tipovat,jak pro příští ročník.Hodně se točí v diskuzích téma,že se sehráváme a ladíme na prolítnutí druhou ligou.Vzpomen jsi na moje slova,že z této sestavy bude v základu prvního druholigového kola tak max. 5 hráčů a to jsem nejspíš přidal.Tvá fotka se sestavou se bude v létě hodit.Zatím se nic nesehrává a nic neladí.Pouze se odehraje jaro a pak bude chtít Vlasta velké změny kádru.Jsem zvědav,co na to Brabec a kdo bude ochoten jít do Baníku kopat 2.ligu.
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Slavia - Baník

Příspěvekod ryszek » pon 29. úno 2016 22:32:26

Ahoj, taky bych souhlasil, je to takový zvláštní kočkopes, ti schopnější hrajou o svoje další prvoligové angažmá, třeba Azevedovi končí za 3 měsíce smlouva mám dojem. Pak máme hráče na hostovačku bez opce, tam je to úplně jasné. Ten zbytek by myslím 2. ligou neproplul. Neříkám, že by spadli, ale asi by hráli o takové pozice jako dneska České Budějovice. Když to sečteme, tak půlka toho základu, co se sehrává na 2. ligu půjde pryč. :)

Pořád si myslím, že Vlastík tu záchranu ještě zkusit chce, bo Olomoc a Jihlava jsou taky letos dobrá parodie na fotbal. Ale nedaří se zatím vykrystalizovat ideální sestavu vinou kolísavé formy i vyšší moci. V nejsilnější možné sestavě je to asi konkurenceschopný tým, ale stačí, aby vypadl třeba jeden z pilířů a je to problém. Proto tak brečel kvůli těm žlutým kartám, bo má tak možná 14 hráčů s nějakou výkonností, s kterýma jde uvažovat nad záchranou, zbytek je spíš do počtu. Aktuálně bych řekl a budu se opakovat, že pravý obránce a defenzivní záložník jsou neuralgické body, kde nemá adekvátní náhrady. Jen o málo lepší to je v záloze, kde Azevedo ukazuje, že zvládá nahrazovat snad všechny ofenzivní pozice na solidní úrovni. Na střed obrany, levého beka a do útoku má hráče, co se můžou nahradit a není tam tak obrovská výkonností propast. Jsem zvědadý, co ten střed obrany, on chce duo Kaša - Vraštil a sám jsem zvědavý, jak to bude fungovat v příštím mači. Kaša těmi svými výlety dopředu dělá akorát zmatky ve formaci obrany a zálohy. Pak bych si tipnul, že pro změnu postaví zase Granečného, aby obrana hrála pokaždé jinak. Chmiel v bráně bude myslím jistota, snad mu tam nedají nějaké vlastňáky.
ryszek
 
Příspěvky: 100
Registrován: sob 05. dub 2014 23:10:11


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron