Baník - Zlín

Tlachy k hráčům, zápasům, dění - co vás napadne

Baník - Zlín

Příspěvekod Jenda Ostravak » ned 21. úno 2016 15:42:31

Baník – Zlín 3 : 0 (2:0) Sestava Baníku : Chmiel – Dostál, Vraštil, Mešaninov, Lučić – Lásik (90+1. Matěj), Ožvolda – Mondek, Hrubý, Holzer (C) (90. Helešic) – Šašinka (56. Červenka).
Náhradníci: Matějka – Helešic, Sukup, Granečný, Matěj, de Azevedo, Červenka. Branky: 9. Holzer (Lásik), 30. Mondek (Holzer), 60. Lásik (Mondek) Držení míče: 49 % : 51 %. Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 17:15.
Od rána bylo slunečno, na únor teplo, byl jsem zvědav na návštěvu prvního jarního domácího zápasu. 5022 diváků, čekal jsem více... Na výbornou atmosféru to ale stačilo. Občas bylo slyšet také buben v kotlu „bezdomovců“, který byl decentní a účelný pro rytmiku fandění – vskutku nic proti. Toto utkání mělo ukázat, zdali má mladičký Baniček šanci alespoň doma urvat nějaké body. Výsledek mnohonásobně předčil očekávání. „Vraždění nemluvňat“ se nekonalo, mladíci, konečně v bílomodrém, naopak zařízli zkušené hráče Zlína. To se fakt nečekalo. Prvních osm minut se nedostali Baníkovci za polovinu, ale první útok – brejk po akci Lásika trefil levačkou Holzer nádherným lobem – branař se jen podíval. To chlapci potřebovali. Nervozita, která je tolik poznamenala v Bolce zmizela, synci chodili do soubojů, které vyhrávali, bojovali a pak už to šlo, za frenetické a neutuchající podpory diváků, jak po másle. Za stavu 3:0 cca od 70 min., do 85 min. Zlín opět tlačil měl několik šancí, zejména dvě standartky (84 + 88 min.) s nacvičeným signálem – přihrávkou místo střely, které neproměnil i díky výbornému Chmielovi. V úspěšné základní sestavě byli tentokrát jen čtyři odchovanci Baníku a 7 legionářů. K jednotlivým hráčům : CHMIEL – první ligový debut byl zpočátku poznamenán velkou nervozitou, v 8 min., mu vypadl balon, to byly nervy i pro nás všechny zbývající, pak ještě dvakrát, ale to už měl pod kontrolou :-) Famózní reflexivní zákrok vytáhl v 70 min., pak ještě v 76 min., a v 53 min., Vukadinovičovu střelu... Debut v zásadě parádní, první vychytaná nula. DOSTÁL – úžasně bojoval, dozadu neprůchodný, jasná jednička na pravého beka. Kdepak Sukup :) Neuvěřitelnou rybičkou v 25 min., vyhlavičkoval gólovku ševců, měl pak ještě další obětavé zákroky. LUČIČ – odehrál výborný mač, několikrát vymazal Poznara (např. 57min.) a Vukadinoviče, 34 min. - 2x výborný zákrok v malém vápně, podruhé chytře aut místo rohu, totéž v 67 min. VRAŠTIL – se slavným číslem 27 :) dynamický stoper, lepší než Kaša, hrál s přehledem, dirigoval výborně ovsajd systém, několikrát ševcům takto zmařil šance, vč. gólu v 62 min. Výborný v osobních soubojích, při své výšce 184 cm i v hlavičkách, poctivě vypomáhal i levé straně, atd. Ve 29 min., obešel zlíňák Holzera a Vraštil obdivuhodně zachránil. MEŠANINOV – úspěšný ligový debut, žádná hrubka, dozadu spolehlivý. Dyť jsem to říkal :) 34 min., ustál souboj s hráčem v šanci a ještě vybojoval aut místo rohu. Když Machovec, nespokojený s nabízeným platem v Baníku nebude, Arťom si ještě ligu zahraje. OŽVOLDA – pracovitý výkon, tentokrát dobrý v soubojích, podílel se na dobrém výkonu záložní řady. LÁSIK – asi jeho nejlepší mač v Baníku. Jeden gól dal, Holzerovi přihrával na vítězný gól. V 37 min., pěkně vystřelil těsně vedle tyče, co chybělo ? Jediná větší chyba, ve 4 min., prohrál souboj a Chmiel musel zachraňovat. HRUBÝ – nebyl tak vidět, jako Lásik, Holzer nebo Mondek, ale své si v záloze odehrál. HOLZER – první mač s kapitánskou páskou se mu vydařil na jedničku. Nejenže dal krásný vítězný gól, takové se od něj dlouho čekaly, ale podílel se v přípravných kombinacích i na druhé a třetí brance. Nejlepší hráč utkání (39% hlasů fans). MONDEK – také jedno z nejlepších utkání v lize, dal konečně krásný druhý gól kdy v pádu obstřelil gólmana přesně k tyči a k tomu vystřihl pěkné salto. Co víc si přát ? ŠAŠINKA – tolik se chtěl zavděčit Petrželovi, že v přemotivovanosti si v 55 min., kdy se akrobaticky snažil vybojovat balon, přivodil pravděpodobně natažení třísla a musel být střídán. Ve 30 min., připravil druhý gól, když krásně do uličky vysunul Holzera, po jehož střele vyražený balon dorazil Mondek. Měl však také své typické prohrané souboje na hrotu, kdy neudrží stabilitu při převzetí přihrávky, padá nebo si dokonce lehá na záda a ztrácí balon, např. v 18 + 42 min. Mladí hráči bývají v poslední třetině mače na hranici svých sil, protože ještě s nimi neumí zkušeně hospodařit. ČERVENKA – v 60 min., před třetím gólem kolmo vysunul Holzera, po jehož kličce a krásném přiťuknutí střílel Mondek a jeho zblokovanou střelu prodloužil do sítě Lásik. To bylo od Červenky vše. Od 79 do 86 min., třikrát za sebou ztratil při slibné akci Baníku balon a ještě s faulem. Tím umožnil Zlínu závěrečný tlak a nebezpečné standartky. Místo Červenky mohl jít raději na plac nějaký odchovanec, např. Szotkowski, který bohužel nepatří mezi Petrželovy oblíbence. Pak by těch odchovanců bylo v sestavě skutečně více. :)
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Baník - Zlín

Příspěvekod d.rehacek » ned 21. úno 2016 17:38:34

První poločas,když zapomenu na prvních cca 8 minut,byl vynikající.Nějak se mi nechtělo věřit,že jsem na Baníku.Druhá půle byla určitě mnohem slabší,přesto jí paradoxně Baník vyhrál.Chyby v obraně byly trestuhodné a jsem rád,že Zlín měl den blbec.Zbytečně by jsme jsi zkomplikovaly jasnou výhru.Až na Holzera jsme byl ze základní sestavy nadšen.Prakticky vše,co jsme požadoval bylo na hřišti,tedy z toho,co je k dispozici.Holzer mi to natřel a synku,natírej mi to klidně dál ;) .Jsem zvědav,jak to bude Vlasta řešit.Chmiel-Šrom,Mešaninov-Kaša a vlastně celou obranu.Já bych do ní vůbec nezasahoval,včetně golmana.Dnes bych vyzdvihl-i když po kolektivní výhře bych asi neměl,ale přece-Lásik.Chlape,dnes jsi pracoval na velkém prostoru,vyhrával souboje,rozdával přihrávky,všude včas.......jak to,že to šlo?Povykládej,kde se to vzalo?Jen tak dál.Nechci se v tom ani více pitvat,vychutnávám jsi krásnou výhru a hlavně to přeji těm klukům a trenérovi Petrželovi.Ted chlapi 3 body ze Slávky,at můžu začít počítat v tabulce :shock: :shock: :shock:Jinak dík,konečně plusový zážitek s Baníčkem.
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Baník - Zlín

Příspěvekod Alf99 » ned 21. úno 2016 18:45:33

Čaute chlapi. No včera ti naši synci překvapili, kdo by před zápasem čekal výsledek 3:0 :D i když poslední půlhodinku to pěkně hořelo a jen pořádná nemohoucnost soupeře nás nepřipravila o body. Ale výsledek je jaký je a proto dneska budu chválit. Všichni co jsme je minule kritizovali (jako by to tady četli :-D), Mondek, Lásik a Holzer, zahráli super a rozhodli zápas, jen tak dál pánové. Teď ještě stabilizovat obranu, nechal bych jí ve stejném složení jako včera, ať se sehrají a ono to možná půjde. A když se trochu zasním, kdybychom překvapivě přivezli nějakou výhru a dvě remízy z venku a doma porazili soupeře z druhé poloviny tabulky, tak by ani ta záchrana nemusela být úplná utopie. Ale uvidíme..... :-)
Alf99
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 21. úno 2014 18:07:23
Bydliště: Ostrava

Re: Baník - Zlín

Příspěvekod ryszek » ned 21. úno 2016 21:50:48

No, uvidíme příští mač s číňanem, snad tento hezký výsledek a podařený zápas neměl původ v tiketech ševců či podobně. :) Jinak nemám moc, co dodat. Největší otázka je, zda budou moct hrát Dostál a Hrubý, když ne, tak to bude trochu problém. Číňani budou nebezpeční hlavně ze standartek, centry a přes kraje. Pod géniusem Uhrinem juniorem hrajou 4-4-2, tak jim moc nestíhá střed zálohy pořádně tvořit ani bořit. Kdyby nemohl hrát Dostál, tak být Vlastíkem asi zkusím Kašu na kraji.
ryszek
 
Příspěvky: 100
Registrován: sob 05. dub 2014 23:10:11

Re: Baník - Zlín

Příspěvekod Jenda Ostravak » pon 22. úno 2016 9:41:19

Stránky FK Třinec : "Po dlouhých letech v Baníku Ostrava se do našeho klubu vrací útočník MAREK SZOTKOWSKI. V Třinci bude působit do konce sezóny." Pozn. Ať raději hraje slávistický ostrostřelec Červenka ;)
https://www.facebook.com/FK.Fotbal.Trin ... =3&theater
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Baník - Zlín

Příspěvekod benfcb » pon 22. úno 2016 13:54:19

Zdravim,ja jsem celkem s vykonem spokojeny a tak nejak pomalu zacinam verit v zachranu. Panika z naseho vykonu v radach fandu Slavie mi dava za pravdu. Jestli si i Fryda a spol rikaji to same,no nekup to ;) Zatim nevim jestli Dostal,Hruby a hokejka muzou v nedeli hrat. Pokud ne,Sukup za Dostala,Azevedo za Hrubyho a kdo za hokejku,ktery by hral misto zraneneho Sasinku? Sotek v Trinci a tak jsme bez trech utocniku. Stary Sasinka po zraneni a o dost horsi nez bracha a tak jedine s prosikem do treti Ghanske ligy za Zapatou. Ted ani nevim jestli tu jeste je Alispahic. At tam nastoupi kdokoli,verim minimalne v bod. A jeste jeden postreh. Na to jaky mel Korytar kadr co se tyce jmen a jaky hral prizdisracsky fotbal a co ma Petrzela a jak a co hraje,je sto a jedna. Ten rozdil je znatelny co se tyka trenovani a zkusenosti. Kdyby byl odvolan driv,tak tech bodu bylo vic a zachrana byla realna.
benfcb
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 22. úno 2014 9:38:44


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron