Sparta-Baník

Tlachy k hráčům, zápasům, dění - co vás napadne

Sparta-Baník

Příspěvekod d.rehacek » sob 01. srp 2015 16:50:25

Zdravím,tak debaklem to rozhodně neskončilo a po dlouhé době nepovažuji svůj čas za ztracený při koukání na Ostravskou holomajznu.Baník podal slušný výkon,který byl samozřejmě založen na laxním přístupu soupeře,ale to není naše věc.Ale právě proto,jsme měli dnes bodovat!!!Utkání ovlivnilo několik věcí:1/dva prohrané souboje Frydrycha znamenaly dva goly,2/návrat Foltýna na hřiště-od té doby katastrofa ve středu hřiště,3/mužstvo fyzicky absolutně nezvládlo celý zápas,posledních cca 15 minut šlapalo vodu a to Sparta hrála celý zápas fotbal bez pohybu :mrgreen: ,4/neproměnování šancí-hlavně Mondek,ale jinak se mi tento hráč hodně líbil.Celkově dobrý zápas,s blbým koncem.Holzer dnes velmi slušný na beku,to je třeba uznat.Kdyby byla jistota,že ke každému utkání nastoupíme s takovým zaujetím,pak debata o sestupu by neexistovala,ale zkušenosti z historie ukazují,že výkon proti Spartě a ostatním je diametrálně odlišný,takže Baník na sestup je vyloženě zralý,bohužel.Druhý zápas,ve kterém jsme jednoznačně měli bodovat vzhledem k vývoji a nula na kontě,no,aby za chvíli nepřišli kecy o psychickém rozpoložení,to tu dlouho nebylo.Celkově po dnešním utkání mě kluci donutili jít v sobotu,tak snad uvidím hned ze startu na novém stadionu 3 body!!!Bene:za vola jsem tě nikdy nepovažoval,nedal jsi mi důvod!!! ;)
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Sparta-Baník

Příspěvekod Jenda Ostravak » ned 02. srp 2015 10:45:49

Zdruv Davidovi a Benovi ! Třa oživit diskusi. Jelikož je známo, že "Tres faciunt collegium", tuž se po delší odmlce přidám .
Úvodem pár řádků týkajících se fotbalové politiky :) Venca Daněk, bývalý předseda, zakládající a dosud honorární člen OSBB se stal, světe div se, poradcem v Baníku. Došlo mu, že lepší varianta je Baník se Šafarčíkem, než-li žádný Baník. :)
Je to vzhledem k dosud stále trvajícímu likvidačnímu bojkotu početné skupinky fans, průlomový postoj významné legendy klubu. Toto jednání nyní ostře kontrastuje s Barošovými rozporuplnými prohlášeními a jeho jednáním, které vyústilo tím, že i přes to, přes co vlak nejede, ač Baníku věrný, hraje nakonec za Bolku a ne za Baník. Tím bohužel, ztratil Bary svou výjimečnost. Smutný a místy i úsměvný pohled na legendu v dresu mezi čecháčky.
Letní příprava ukázala, že model posilování týmu zkoušením celé řady hráčů na úkor sehrávání není dobrý. Kromě Mondeka nikdo nevyhověl a nakonec se opět na poslední chvíli sháněli hráči. Ježdík je podepsán jen na měsíc (!) a Engelman do Vánoc. Vázla souhra, scházela týmová chemie, výsledky tomu odpovídaly a na souhře se pracuje, když už liga běží. Hráči na vytipované posty mají být sledováni v průběhu celé sezóny a podepsáni bez dlouhého zkoušení. Z příchozích hráčů mě zaujal Alispahič - viz. :arrow:
https://www.youtube.com/watch?v=e-JziG6 ... e=youtu.be Typově je to podobný hráč jako Došek nebo Ibrahimovič ( tak z 30 % ) a je gólový. Bohužel, ačkoliv Baník potřebuje střelce, dostával v přípravě velmi malou minutáž, na úkor Narha a Šašinky, aby se mohl více předvést. Kdyby nebyl Svědík urážlivý a zůstal stejně jako Korytář, mohli dnes trénovat spolu. Trénovat ligu je víc než U20. Korytář si správně počkal na svou šanci, hlavně zůstal Baníku věrný, to se cení a zaslouží si podporu, i když ve výběru hráčů pro základní sestavu zatím tápe - např. s Foltýnem či Šichorem. Hráčů na post defenzívního midfildra není, také by se tam mohl naroubovat, dosud nevyužitý Mišák. Je otázkou co tam uhraje Ježdík.
Opět se nepodařilo přivést kvalitní krajní beky. Ve všech mačích přípravy i dvou kol ligy na těchto postech Baník hořel. Bylo by hazardem hrát podzim jen s Vengřínkem a Helešicem. Vengřínek, jak už jsem psal, po operaci předního křížového vazu a velkém herním výpadku nedosahuje ani 50 % své výkonnosti před zraněním. Helešic je velký talent, ale na stabilní účast v základu v lize ještě nemá, potřebuje se ještě rok vyhrát v juniorce. Tvrdošíjné prosazování velkého počtu talentovaných juniorů do ligového základu je riskantní cesta. Pouze jako doplnění na střídání, v mužstvu musí být většina zkušených hráčů. Holzerovi post levého beka nesedí, i když paradoxně právě tam by se mohl prosadit do velkého fotbalu neboť levonohých kvalitních levých beků je velký nedostatek. Musel by však sám přehodnotit své cíle a hodně zapracovat na obranných činnostech. V současné době by byl Baníku užitečnější na levém kraji zálohy, neboť je kromě Davora jediným hráčem, který umí střílet góly a dobře centrovat. Je to největší talent Baníku a obrovskou chybou je, že de facto hraje málo (!). Mondek je kreativní hráč, silný na míči, musí však zlepšit bránění – tuž kaj s nim (?) Na ACS hrál skvěle na pravém kraji, bohužel to není střelec. Útočná čtveřice Engelman – Kukec – Mondek – Narh zle spartičce zatápěla. Jen ta produktivita ! Na levém beku bych to znovu zkusil s Lučičem, mě se nezdál tak špatný, jak se v diskusích píše. Korytář se na něj dívá přes prsty. Naštěstí zůstal a je dispo v U21, snad dostane šanci pro restart v áčku. Holzer by se pak mohl střídat na levém kraji s Engelmanem. Kouřil byl v průběhu přípravy marod, stejně jako Mensah a byl na něm znát herní a tréninkový výpadek. Jeho výkony však jdou nahoru a bude na stoperu opět kvalitní. Foltýnova výkonnost se spíše zhoršuje, na základ to není v žádném případě. Foltýn proti Brnu nejenže „zavinil“ penaltu, ale chyboval i u první branky, když ve vápně nechal hráče dát gólový centr. Na levém beku navíc 2x patičkou dozadu, u vápna, aniž by se díval, nahrál soupeři a ohrozil tak vlastní bránu. Defenzívní dvojka Mensah – Ježdík by mohla být lepší varianta než Mensah - Foltýn. Zatím tedy Baniček, víceméně smolně, na chvostu tabulky. V Brně to byl od Libora Kovaříka zářez. Když v gólovce Zavadil zalehl Šichora - jasná penalta se nepískala a skok plavmo Paška přes stojící, opět vystrčenou zadovku Foltýna ( hloupý zvyk ) se jako penalta neměl pískat. S ACS slibný, ale nakonec nešťastný zápas. Snad likvidační faul Hušbauera na Mensaha ( 58 min.), za který měl vidět červenou a nedostal žádnou kartu, kterým vyřadil ze hry důležitého hráče Baníku, se nepodepíše na Mensahově zdravotním stavu. Ardeleánu poškodil Baník více než ACS. Frydrych dělá, bohužel, v každém mači hrubé chyby – souhlas s Davidem. Na ACS dva jeho góly, zejména Lafatu měl uhlídat, to byl gól, který Baník v závěru psychicky položil ( už je tady ta psychika trenére :D ). Třetí gól byl Holzera, neboť Fataie pouze stínoval. Takže z jeho strany bránění stoprocentní nebylo.
Až se ustálí základní sestava, hráči se sehrají ( což se mělo stát během přípravy ), Baník zabere i bodově. V sobotu také zajdu podpořit Baniček na premiéru do Vítek, snad budou i první body.
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Sparta-Baník

Příspěvekod ZSD » úte 04. srp 2015 12:39:04

Zduř Jendo,

Venca Daněk má podle mě jasnou obavu z padáka, to je podle mě jediný důvod, proč se rozhodl zkusit externího poradce. Proč by měl Bary ztratit na své vyjímečnosti ? S hráčem jeho formátu a postojů k Baníku musíš být dohodnut max. v posledním měsíci před koncem ligy, ne se pak trapně vymlouvat na schůzku 4 dny po konci ... Navíc mu měla být nabídnuta jakási funkce v Baníku (poradce ?, kdoví), nic neukazuje na jasný zájem vedení pokračovat ve vztahu jako s hráčem ....
Svědík ? A ty bys pokračoval ve firmě pod šéfem, který přikročí ke ztrapňujícímu způsobu odvolání, kdy se to dozvíš poslední, přičemž si o tom týden povídá půlka fotbalové veřejnosti a přečteš si info na webu jiného klubu, který uvolňuje tvého nástupce ? Poté, co tě nechají udělat plán přípravy bez náznaku čehokoliv ? Nevěřím, že bys měl tak málo sebeúcty. Jedna věc je odvolání, druhá věc je způsob .... Korytář si počkal ? Nejsem o tom příliš přesvědčen. To by nebral asi týden na rozmyšlenou, měl by jasno hned a jen by se ladily nuance ... Ten čekal, jestli Svědíkovi nevyjde něco z ligy (jednal s Libercem, byť to nepřešlo do pokročilé fáze) a kdyby něco Svědík měl, vsadím boty, že by šel s ním. Je to jen můj osobní názor.
Uživatelský avatar
ZSD
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 29. bře 2014 22:04:24
Bydliště: Ostrava

Re: Sparta-Baník

Příspěvekod benfcb » úte 04. srp 2015 14:53:11

Zdravim tri musketyry. Davide vsak jo,jsem to psal z humorem. Ale kdyby nekdy nahodou jsi me mel,tak dej vedet ;) A tu vyhru jsem malem trefil.
benfcb
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 22. úno 2014 9:38:44

Re: Sparta-Baník

Příspěvekod d.rehacek » pát 07. srp 2015 19:01:31

benfcb píše:Zdravim tri musketyry. Davide vsak jo,jsem to psal z humorem. Ale kdyby nekdy nahodou jsi me mel,tak dej vedet ;) A tu vyhru jsem malem trefil.

Ahoj,já jsem takovej vůl,že jsem to nepochopil ;) .Neboj,pochopil,akorát mi přišlo vhodné na to nějak reagovat.Kdybych to přešel bez odezvy,to by ti mohlo přijít zvláštní :mrgreen: .Ale až jsi to budu myslet,tak jsi to vychutnám v plné parádě,znáš mě :mrgreen: .
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Sparta-Baník

Příspěvekod d.rehacek » pát 07. srp 2015 19:41:56

Čau Jendo,vítám tě po dlouhé době a doufám,že nebudu čekat na další příspěvek takovou dobu.Celé to považuji za velmi zdravé hodnocení a zastavil bych se u dvou jmen.Korytář-správně naznačuješ pochopení pro jeho vytrvalost a věrnost Baníku.Tady těžko něco vyčítat,ale to není trenér pro A mužstvo.Je velkou chybou pana majitele,že dal funkci tomuto mužíkovi.Tápat se sestavou bude dál,o tom nepochybuji,snad jen karty a zranění nás zachrání od hráčů,kteří v základu a nejen tam,nemají co dělat.Už venkovní zápasy a bohužel kdo pozorně mrkne hlavně ten v Brně jsme nezvládli fyzicky v posledních cca 15 minutách.To samé se opakovalo na Spartě,kde se to však schová za kvalitu soupeře a nasazení po celých 75.minut.Co se týká taktické stránky,tak připravit mužstvo na venkovní zápasy s taktikou napadat soupeře a po zisku míče uhánět vpřed,dovede i kolega s Lokomotivy Ostrava či zkušený matador na lavce České Skalice či Vísky u Litovle.Nic více tam zatím nebylo a je taková hra na náhodu,bud dostaneme trojku-rozuměj s Frydrychem na stoperu pětku :mrgreen: nebo s brejku utečeme,dáme gola a budeme se modlit,zda-li z toho budou body po fiasku v závěrech utkání.Zatím platila ta druhá varianta,která je lepší,bo cítíme šanci,ale neboj,dočkáš se i té první varianty.Mám velikou obavu,že v domácích utkáních nastane velká holomajzna,protože budeme muset tvořit a na to jsem opravdu moc zvědavý.Druhé jméno je Milan Baroš-nevím přesně,zda-li jsem tě pochopil správně,tak napíšu svůj názor,aniž bych komentoval ten tvůj.Milan Baroš chtěl odejít a ani se mu nedivím.Využil velmi chytře slabin vedení zvlášť v komunikaci a prakticky jeho odchod je vnímám tak,že za to může Šafa.Chytré a aspoň mi potvrdil,že není blbec.Samozřejmě většina fans to sežrala a za koho se postaví i kdyby to vypadalo všelijak,Milan moc dobře věděl.A do Sparty nešel,tak vo co gou.Šafa se zase tímto manévrem zbavil hráče,kterého by moc chtěl,ale když nejsou boby,tak se nedá nic dělat.Pro oba to vlastně dopadlo dobře a Šafa na kritiku je zvyklý.Osobně bych jsi přál,aby tu byl Bary nesmrtelný,tedy v základu ;) ,ale toho kluka mám rád.Měl jsem tu možnost s ním pokecat a nechal ve mě velmi dobrý dojem.Přeji mu,at jsi fotbal ještě vychutná z té lepší stránky,akorát jsi nejsem jist,zda-li Bolka je dobrá volba.Ještě bych se chtěl zeptat na tvůj názor ohledně soupisky Baníku.To,že je nejmladší je jasné,ale mě by zajímalo,jestli zastáváš názor,že podle jmen a typologie hráčů je Baník nejslabším týmem?Samozřejmě,když se tak hloupě ptám,tak je jasné,že já s tím nesouhlasím :mrgreen:
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron