Zimní příprava 2015

Tlachy k hráčům, zápasům, dění - co vás napadne

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod d.rehacek » čtv 19. úno 2015 18:36:27

Čau Jendo,dovol mi to trochu poopravit.Ono to není problém společenský,ale problém společnosti.V určitém slova smyslu je v tom nepatrný rozdíl,ale velmi důležitý,ač smutný.V jedné chvíli jsem se stal nezapomenutelným zastáncem minulého majitele a ode dneška budu zastáncem mého oblíbeného šejka :) .Je to komické,ale společensky pochopitelné :) .Bojkot podpořit nemůžu,protože argumentace podporovatelů je strašně slabá,pro tak veliký krok.Nebudu se rozepisovat o soukromé struktuře i s pohledem na veřejně sledovanou firmu apod.,to by bylo nadlouho a tento názor už jsem prezentoval mockrát.Vytáhnu asi největší argument bojkotářů a to zacházení s legendami.Vynechám jejich životosprávy viz. Luky,Svěrky apod.,to by bylo příliš jednoduché.Na straně jedné se bojkotuje s ohledem na jejich vyhazovy,nerozlučky apod.Na straně druhé,zde přijde top legenda Milan Baroš.Klub finančně podpoří,přitáhne média,odmítne nabídku ze zahraničí a v Baníku je vlastně právě kvůli fanouškům a jeho srdci.A fanoušci se rozhodnou bojkotovat,přestanou chodit na domácí utkání.Jak tedy oni zachází s legendami?Dle mého ještě hůř,protože od nich to Milan určitě nečekal.To nemluvě o tom,že sám prezentoval názor,že jeho momentálním a možná posledním fotbalovým přáním je slyšet a vidět plné Bazaly.Každý argument prezentován k bojkotu na stránkách chachari.cz je velmi slabý,podložený překrucovanými a domýšlivými informacemi bez respektu.O tom dalším vývoji,tedy zvyšování stáda formou vymytých mozků je zbytečné psát.Majitele mám u prdele,já budu podporovat kluky,co se bijou za Baník a budu se kochat takovými borci,jako je Milan Baroš.
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod Jenda Ostravak » čtv 19. úno 2015 21:20:51

Zdruv Davide !
Včera večer, když jsem se díval na ligu mistrů, jsem mj. myslel na Baník. Měl v polistopadové éře tři významné majitele. Hadamczika, Peteru a teď Šafarčíka. Na Baník jsem chodil za éry všech tří. Každý dal Baníku něco dobrého a každý si z něho něco vzal. I když jsem někdy nebyl spokojen s tím co se dělo v klubu, nikdy jsem bez vážného důvodu nevynechal zápasy na Bazalech. To je ze strany fanouška to nejdůležitější. Vzpomněl jsem si na Tebe, jak jsi hájil Peteru za jeho úspěchy v letech 2004 – 2008, kdy dal ostravským fans iluzi něčeho velkého, ale bohužel nic netrvá věčně. Zbylým majitelům se to nepodařilo. Dávám Ti za pravdu a v tomto směru poopravuji svůj názor. Nějakého majitele Baník mít musí a jak už jsem napsal, těžko bude v našich poměrech ideální :) Konec dobrý, všechno dobré, Baník žije dál a nesestoupil :) Pěkně jsi to napsal – není legenda jako legenda. Na většinu se zapomíná, některé se záměrně zveličují a ta největší opomenuta. Nejsem davový typ, tomu jsem se vždy vyhýbal a snažil se vždy zachovat odstup a zdravý selský rozum. Hra se slovíčky a polopravdami, uměle vykonstruované argumenty, s následnou davovou psychózou, to mně nebere. Přehnaná pomluva nebo naopak chvála působí směšně. :) Použiji-li Tvého výraziva, jsou mi všichni majitelé také „u prdele“ a chci si užívat hlavně fotbalu na Bazalech a hráčů Baničku. Proto se snažím, až na výjimky, diskutovat zejména o fotbalu, zápasech a hráčích, protože to mně zajímá především. Chci osobně přispět k tomu, aby si Bary zahrál alespoň jednou před vyprodaným kopcem a myslím si, že se mu to, třeba postupně, během jara podaří.
Ještě otázka: Prodal by jsi většinový podíl ve firmě, kdyby někdo nabízel 51 – 60 % a Tobě by zůstalo třeba 40 %, žádné rozhodovací pravomoci a naopak povinnost podílet se 40 % na nákladech a současně nést všechna rizika ?
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod d.rehacek » pát 20. úno 2015 20:47:57

Ahoj Jendo,dobrá otázka.Ono vlastně už z té otázky vyplývá odpoved.Takže neprodal :) .Myslím jsi,že k zamyšlení je až varianta prodeje 51-60% v případě,že cena dosahuje přes 75% celku.Polopatě řečeno:pokud to střelíš za 75% ve tvé představě o celkové hodnotě a víš,že společnost je zdravá,pak to má smysl.Je prostor k vyššímu zisku a v případě pozdějších problémů k odprodeji za nízkou cenu zbytku,tedy cca 25% a zůstaneš v kladných číslech.Ovšem to u Baníku nelze bohužel naplnit,takže neprodal.Jinak jsi to napsal výborně,hlavně se mi líbí formulace.Já se spíš zastávám soukromého vlastnictví,rozhodovacích pravomocí apod.Já chápu,že Baník je veřejně sledována společnost a jakékoliv rozhodnutí majitele,které není in,bude tvrdě kritizováno.I já spousty kroků kritizuji a ještě budu :) ,ale pořád ctím právo majitele.Jinými slovy,budu kritizovat,ale nebudu stávkovat.Zvlášt,když do té firmy nechodím za majitelem,ale za jeho zaměstnanci.Možná by to nejvíce vystihlo toto:miluji Baník,ale bohužel,není můj.Co se týká Petery,tak nechal tady top historický úspěch 2004-2008 a top historický propadák.Jeho záměr dle mého názoru nebyl vůbec špatný,ale špatně po dobrém nakročení skončil.Já mám rád lidi,kteří jdou do rizika,bohužel však,když to nevyjde,tak je to veliký průser.A taky byl a možná ještě je.Šafu nemusím od začátku a pourážel jsem ho už dost :oops:,ale musím říct,že ten chlap se s tím pere a i to je třeba ocenit.Osobně jsem to čekal horší.Jeníku,mám též otázku,co by jsi bral 50% ty a 50% Šafa nebo 50% ty a 50% olympiáda.A neber na mě ohledy,bo můj výběr znáš. :)
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod Jenda Ostravak » sob 21. úno 2015 13:13:23

Ahoj Davide, položil jsi záludnou, ale jednoznačnou otázku :) Budeš se možná divit, ale 50 na 50 bych si vybral variantu s Tomem. Šafy jako spravny prajzak je skrblík a chtěl by mi příliš kecat do fotbalových věcí. Naopak olympijský Tom se nikdy netajil tím, že fotbalu nerozumí a nechal by mi, stejně jako svého času Vernerovi, volnou ruku. Samozřejmě, že bych to dělal lépe :D Protože své spolupracovníky nechal vydělat, nepřišel bych v konečném účtování zkrátka i já :D
Přehrál jsem si aktuální rozhovor na rádiu Orion a některé reakce a hlášky byly docela dobré :
Nevím, kde je pravda, ale chlapci určitě nelhali :D
Rozhovor byl podařený, chlapi odpověděli, tak jak odpověděli :D
Nejméně od pěti lidí jsem to slyšel, tak na tom něco bude :D
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod ZSD » sob 21. úno 2015 17:17:21

Zduř Jendo,

dovolil bych si něco málo názorů. Omlouvám se, že to bude dlouhé v pasáži 3. - a třeba únavné.

1.) Plný souhlas, že není dobré se "připojovat". Kdo nechce jít, měl by mít v prvé řadě rozhodnutí plynoucí zevnitř ze sebe. Bojkotáře chápu, respektuju, férově přiznali, že sami museli mezi sebou hlasovat ... ale pokud bych nešel, tak ne pro bojkot, ale ze svých důvodů. V něčem se to může překrývat, to jo ....

2.) Tebou uvedený náhled na majitele bych za sebe vůbec nepodstupoval (jeden dal iluze něčeho velkého, druhým se to nepovedlo). Nedělal bych vůbec proto, že pokládám za velmi důležitý aspekt, kdo v jakém stavu klub přebíral a naopak za sebou na odchodu pro nástupce nechával (přičemž platí premisa, že každý něco dal a něco vzal). Oni působili či působí každý v jiných podmínkách "klubově" ekonomických, obecně ekonomických, podmínkách ve fotbalovém prostředí a na fotbalovém trhu, vztahů na svazu (i když obecně je konstantní, dlouhodobý hnůj, liší se však v dílčích vztazích, vazbách). A nevím s plnou určitostí, jak by který z nich dopadal, kdyby byl v klubu za jiného celkového stavu, než byl .... Můžeme se dle zkušeností s nimi domnívat, jak by pak ASI dopadali, nicméně neumím dobře pak uchopit stav s tím poskytnutím iluzí (kdo v jiné situaci ano, kdo ne) . Šafarčík by to možná nedokázal ani v lepší situaci, Petera naopak by to možná dokázal i v situací horší, ale to je rovina "možná". Bez reálného prožití takového stavu a srovnatelné startovní a funkční roviny, to uchopit neumím a proto za sebe to srovnání pocitů vůbec nechci podstupovat ....

3.) Majitel je mi u prdele - já jsem v tomto asi náročnější. Připouštím, že možná zbytečně a hloupě z pohledu druhých, ale já to tak cítím.... Potřebuju být nějak naladěn celkově ke klubu, když jdu na kopec. Aspekt "jdu na kluky" plně chápu. Sám v sobě mám však problém blížit se ke vchodu a jakobych slyšel z tribuny: "Zdruv cype, no tak vidíš, že jsi stejně zas dolezl, my víme, že hlavně vy hňupi, co aspoň částečně pamatujete nejslavnější roky, tu přilezete, s tím se počítá ..." . Mávnu rukou nad nějakým renoncem nebo chybou, to platí pro každého majitele nebo vedení, nikdo není dokonalý. Dávám i čas, hlavně na počátcích (možná někdy i moc, to připouštím, ale není na to univerzální recept). Chyby dělám i já sám, v práci i životě. Navíc vím, že to není sranda se v tom pohybovat.... Pokud se toho ale nabaluje na můj vkus moc, začínám cítit, že bych měl dát najevo, že to takto nechci. I třeba v sounáležitosti s lidmi, se kterými bylo nedůstojně naloženo - nemyslím teď 4+25 - v nějakém momentu.... A svým postojem (tím malým dílkem jedné osoby) chci dát najevo, že takto se mi to prostě nelíbí a ke značce Baníku to nepatří.

A protože nechci řvát "majiteli táhni", neboť respektuju soukromé vlastnictví a navíc nejsem schopen to z fleku reálně přebrat .....tak v kontextu těchto mravů zbývá pokojná neúčast a čekání, jestli se majitel dál něčeho vyvaruje nebo ne, pokud by zůstal. Změnou může být i změna chování majitele v dalším čase, nemusí jít nutně o odchod...... Můžu v tu změnu chování doufat více nebo méně, nicméně poskytuji mu ještě dále prostor na revizi svého jednání..... Vnímám to pak de facto jako velkorysost směrem k němu ... Proto za sebe nemám majitele u prdele, pokládám ho jako součást celé značky Baník, neumím mít rád značku Baník a přitom neřešit vůbec majitele. Umím neřešit neoblíbeného trenéra, neřešit kopýtka na hřišti, ale neumím vůbec neřešit majitele a vedení od něj se odvíjejíci. Proto jsem s tím načas sekl i za Petery, ačkoliv žádný bojkot nebyl (pokud se nepletu, nepamatuju se už).

Kluci na hřišti neumírají, naopak třeba uvítají, když malé návštěvy dají majiteli najevo, že by bylo záhodno se zamyslet ....Říct to pod smlouvou nemůžou, říct, že je jim to jedno - to nemůžou vůči těm lidem (aby to nevyznělo Nám je jedno, jestli chodíte, navíc i tímhle by nasrali i majitele) ... Co když si říkají pro sebe: Co tu lezete do hlediště, kdybyste nedošli, třeba by byla větší šance, že se něco změní ..... my hráči to moc měnit nemůžem, jen vy fanoušci a sponzoři můžou něco víc dávat najevo... My jedině vlastním odchodem z klubu ....

4.) Jediné co mě viklá teď v této konkrétní situaci, je ten Milan. Chlapa v aktivní karieře, s postojem Milana ke značce Baník, už možná mít nebudeme. Možná naši vnuci. Má to více rovin - dal peníze, odmítl cizinu, v rozhovoru pro Poláky říkal, že už to nedělá pro peníze, že má vyděláno .... riskuje propadák před mateřskými fans, kor po zranění .... nemá nějak hvězdné manýry, vidí, že to má do ideálu daleko, šel od synů a manželky do Ostravy ... chce pomoct k nasměrování k něčemu. A lidi nepřijdou.... Problesklo u něj "volil bych jiný způsob" .... Bude hodně zklamaný. že to lidi necítí stejně. Asi i u mě to převáží, vlastně se už jen nutím čistě kvůli tomuto, potlačit to všecko nahoře uvedené. V tomto případě...
Uživatelský avatar
ZSD
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 29. bře 2014 22:04:24
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod d.rehacek » ned 22. úno 2015 9:12:05

Čau Jeníku,dík za jasnou odpověd.Jsem spokojen :D ,tak nějak jsem jsi to představoval.
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod Jenda Ostravak » pon 23. úno 2015 14:13:07

Zdruv ZSD !
Napsal jsi zajímavý názor na důsledky bojkotu zápasů na Bazalech, cituji : „Pokládám to za lepší variantu, než nějaké nepokoje na stadionu s rizikem vniknutí připitého jedince (či více) na hřiště, pro hráče lepší relativní ticho, než být „dojebaný“ doma nenávistnou atmosférou skandovaní proti vedení ...“
Přikláním se k tomu, že relativní ticho bude, dočasně příjemnější. :) Stav, kdy kotel zpívá nepřeberné baníkovské chorály, prezentuje se inteligentním a vtipným choreem a především nenapodobitelně fandí svým hráčům, jsou už delší dobu ty tam. To je mrzuté, protože fantastická atmosféra na fotbalu je to, co mně přitahuje. Už rok není schopen kotel naplnit ani kapacitu 420 míst na V1 a přitom kritizují „vandráky“, že chodí v malém počtu. Fandění se zvrhlo na vulgární pokřiky proti komukoliv. Je známo, že v Jablonci je komorní atmosféra, kotel prakticky neexistuje a přesto klub stále hraje o poháry a hráči dokážou vítězit i za těchto podmínek. Protože ve Vítkách bude minimálně stejný adresný ticketing, jako v současné době, navíc vylepšený o technické novinky a perfektní kamerový systém, bude to znamenat konec starých časů pro různá komanda. Vývoj jde tím směrem, že si s největší pravděpodobností, v Ostravě, budeme muset zvykat na opovrhovanou „jabloneckou atmosféru“. Časem možná jiní Fans, nezatížení starými chuligánskými tradicemi, kterým tyto nové podmínky nebudou vadit, vytvoří nový kotel. Na to si ale v Ostravě budeme muset počkat.
Majitelé jsou mi šumafuk - to je obrazně řečeno, protože tak to u většiny klubů funguje a fanoušci chodí hlavně na fotbal a ne na majitele. :) Souhlasím, že kritika majitele za jeho počínání, které ovlivňuje kulturu vstupu na stadion a kulturu na stadionu, nebo na kvalitu herců, kteří dělají fotbalové divadlo, za které platím, je normální a potřebná. Dosažení splnění svých představ kritikou a bojkotem jsou dvě různé věci, které jsme si myslím vysvětlili v předchozích příspěvcích.
Všiml jsem si, že tě hodně ovlivňují názory druhých. Já jsem na tom tak, že se rád nechám poučit ve smyslu – komu není rady , tomu není pomoci, ale přiznám se, že názory, které procházejí davovou rekonstrukcí ve mně vyvolávají přirozenou nedůvěru a spíše odpor. :) Obrazně tak vzniká situace, kdy před stadionem stojí velký hlouček živě diskutujících lidí, přichází k němu zvídavý zájemce a ptá se co se stalo ? Minimálně pět lidí z hloučku mu odpovídá : „Poslední co to věděl už prý odešel.“ :)
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod ZSD » pon 23. úno 2015 17:27:37

Zdruv, Jeniku

ovlivnění druhými - naopak - já se právě snažím nejít cestou, že nepůjdu na kopec, protože mi to někdo navrhl amplionem nebo na příchodu na letáku. Chci mít důvody svoje, důvody ultras mohu vzít a beru v úvahu, ale jen z pozice konfrontace s mými pocity nebo názory. Někde shoda, někde neshoda .... Proto jsem i psal "chci si nechat nějaký čas odstup od vyhlášení bojkotu ultras, právě abych snížil riziko svého čistého ovlivnění ..... Já se jim v tomto případě ani nedivím, ale to neznačí automaticky, že tím říkám "připojuji se k bojkotu". Jenom si uvědomuji, že oni s vedením mají víc SVÝCH praktických, minusových zkušeností s kontaktem osobním nebo písemným ....

Za sebe bych měl k tomu jejich rozhovoru na Orionu nějaké věci do výměny názorů. V určitých stavech nemám dost zásadních, svých informací, abych za něco stávkoval a je i otázka, od koho nějaké další informace pocházejí a jaký byl postupný vývoj situací mezi zúčastněnými stranami (v případě 4+25).... Anebo i přímo nesouhlasím.... Nechci to tu zas tak natahovat, proč, ale můžu uvést.

Jinak ten rozhovor byl dle mě dobrý, na to, že nejsou mediálně zběhlí, mluvili srozumitelně ....férově řekli, že ani uvnitř komunity se neshodovali a museli hlasovat ...

Pokud myslíš ovlivnění Barošem - není Pánbůh, ale postoj ke klubu ve dříve popsaném kontextu, cítím jako hoden fanouškovského ocenění. Nejspíš se už něčeho podobného nedožiju...

Nechození mi lítalo v hlavě ještě před billboardem, dal jsem tomu čas co nejvíc, aby bylo zřejmé, co se ještě stane minusového nebo třeba i plusového.... To u mě nenastalo momentem billboardu či vyhlášení bojkotu. Například během podzimní části jsem nešel cíleně na Brno. Nebyl jsem schopen se naladit na zápas, po Hábově šílené argumentaci kolem rodného čísla ... Jednovaječné dvojče ! Na fleku vyvratitelné ... Buď vědomě lhal nebo je mamlas ... A pak postoji "neslyšíme, žádné změny, fans jsou ti blbí, co nechápou ...."
Uživatelský avatar
ZSD
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 29. bře 2014 22:04:24
Bydliště: Ostrava

Předchozí

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron