Zimní příprava 2015

Tlachy k hráčům, zápasům, dění - co vás napadne

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod Jenda Ostravak » ned 01. úno 2015 20:42:52

Martin Kouřil. :arrow: http://www.fkvarnsdorf.cz/index.php?pag ... fil&id=274
Pořádný chlop do Baníku. Konečně stoper dle mého gusta a navíc pořádný střelec, nejen, trestných kopů. :-) :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=HHtQoaAzvBQ ( Když se to umí, není co řešit :) )
Martin Kouřil coby střelec v komentářích médií :
:arrow: Po čtyřech zápasech bez výhry jsme konečně zabrali. Měli jsme výborný vstup do zápasu, pomohla nám rychlá branka. Pak se hrál vyrovnaný fotbal. Po změně stran rozhodla trefa Ládi Martana," pravil po utkání varnsdorfský stoper Martin Kouřil, který svým zásahem z trestného kopu načal zlínského soupeře. „Podobnou branku jsem dal i v minulém roce ve Zlíně. Ta byla navíc vítězná, ale byla z větší dálky. Evidentně se mi na Zlín daří, snad to bude pokračovat," přeje si vytáhlý varnsdrofský obránce. ( Varnsdorf – Zlín 3:0 )
:arrow: Varnsdorf právě vstřelil branku! ( 1:2 ) Autorem branky je MARTIN KOUŘIL, který se nejlépe zorientoval v pokutovém území a poslal míč do horní části brány. Hrubeš byl bez šance. ( Slavia – Varnsdorf 1:3 21.1.2015 )
:arrow: V 69. minutě. Martin Kouřil z přímého kopu propálil zeď i brankáře. ( Kolín – Varnsdorf 0:5 )
"Káčko" vítej v Baníku !
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod Jenda Ostravak » pon 02. úno 2015 13:00:21

Poslední posila Baníku Patrik Mišák :arrow: Talentovaný 184 cm vysoký hráč. Měl problémy se sportovní morálkou, čímž se jeho kariéra trochu zašmodrchala, ale v posledním roce si vše srovnal v hlavě ( jak sám říká ) a byl platným hráčem, o čem svědčí níže uvedené odkazy. Mohl by být víc než dobrou náhradou za Greguše :) Odkazy: :arrow: http://www.astrencin.sk/hrac.asp?id=Pat ... egorie=MUZ :arrow: http://www.transfermarkt.co.uk/patrik-m ... ler/192737
:arrow: http://www.fortunaliga.sk/clanok/3678/p ... ch-nenosia :arrow: http://www.fortunaliga.sk/clanok/3438/p ... korit-hull :arrow: http://www.fortunaliga.sk/clanok/3940/t ... pod-tlakom :arrow: v tomto sestřihu, hraje s č.7 je pár jeho typických akcí :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=IX6kvUirOKs
Tuž Myško, vítej v Baníku !
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod ZSD » pon 02. úno 2015 22:57:44

Kouřil nevypadá zle, pokud zvládá obratnostně a pohybově, pak teoreticky zatím nej příchod ... asi Frňka ví, koho chtěl ...

Mišák sice nastupuje, ale většinou v 65. - 75. střídá, jednou hrál 88 minut, jednou 83, někdy šel ve druhé půli nahoru, tuším jednou v půli dolů, asi 10 zápasů jsem se díval na jejich sestavy ... jakoby fakt dneska fyzička s otazníkem ? Dá se zamakat, ale asi těžko typově mluvit o náhradě za maratonce Greguše :?: ...
Uživatelský avatar
ZSD
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 29. bře 2014 22:04:24
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod Jenda Ostravak » úte 03. úno 2015 12:23:31

Zdruv ZSD !
Jistý rozdíl v definici těchto dvou hráčů tu je. Mišák je na transfermarkt veden jako ofenzívní a Greguš jako defenzívní středopolař. Oba hráči nejsou rychlostní typy. Greguš má jasně lepší fyzičku, přívlastek „maratónec“ mu přísluší právem. Co se týče technické vyspělosti a přínosu pro útočnou, kombinační hru může být Mišák lepší, včetně počtu vstřelených gólů. Jak už jsem psal, na Jankovi se mě nelíbilo, že držel zbytečně dlouho balon a zpomaloval hru. Navíc, když byl pod presinkem ztrácel tak 50 % míčů. Byl to více maratónec, než špílmachr :) To se potvrzuje teď v Jablonci, kde na jeho postu je lepší kreativní Rossi, např. v mači s Goteborgem, který jsem viděl. Také hraje max. poločas. Greguš dosáhl na podzim svého výkonnostního maxima. V Baničku jasný základ, v Jablonci bude postupně leštit lavku. Dal pěkného gola ACS, od té doby nic, coby střelec nebyl schopen trefit kisňu. Jako střelec z dálky bude určitě lepší i stoper Kouřil. Baník typického špílmachra potřeboval. Greguš jím určitě nebyl. V tom, s odstupem času, souhlasím s naším prozíravým trenérem d.rehackem :) Mišák nehrál celé mače proto, že v záloze Trenčína je velká konkurence a také proto, že během posledního roku se de facto vracel do sestavy. Baník ho koupil v pravý čas, kdy výkonnostně roste. Kdyby byl největší hvězdou Trenčína, tak by ho neprodali :) Pokud Mišák zvládne defenzívní úkoly, bude větším přínosem pro tým a může hrát také defenzívního záložníka. Že je pomalejší ? Špílmachr nemusí být rychlostní typ, ale jeho přihrávky musí mít oči a hru musí tvořit a zrychlovat. Pochopitelně, teď nelze stoprocentně říct, jak velkého úspěchu dosáhne, bude záležet na Mišákovi, jak prodá své schopnosti v zápasech, ale obecně je perspektivnější pro hru, kterou chce Baník hrát a více zapadá do systému 4-3-3, který se objevuje ve všech věkových kategoriích. V přípravě tak hrají, v současné době, také U16, U17, U19.
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod ZSD » úte 03. úno 2015 14:41:24

Čus bus Jeniku,

já to nemyslel jako vyjádření zklamání, jen jsem konstatoval k vyjádření z klubu a teď už přesně nevím, kde jsem to četl ..... Jinak souhlasím, může být větší špílmachr v tomto smyslu slova a tudíž by nebylo překvapivé, kdyby nebyl motorová myš, protože to špílmachří zas moc nebývají. Tonda Panenka taky hrál "ekonomický" fotbal :) , příp. Berger ve Spartě a u nás samozřejmě Lukeš .... Tím nechci rovnou tvrdit, že Mišák bude mít stopro podobnou nadstandartní nadstavbu, uvidíme, co z něj vypadne. Nemusí být špatný. Údajně sám připouštěl, že lemploval, možná chlast a děvčata, doufejme, že ne jednoruký bandita .... Malinko mi vizáži i Šimáka připomíná :) Prý se ale srovnal. Otázkou je, co to značí ohledně Davora, jestli půjde zas doprava anebo budou dva kreativní bojovat na střed + možný Šichor podhrot anebo vlevo přetahovaná s Holzerem ? Bohužel je nadále otázkou, co bude u zeleného stolu, protože Ličkovcům to zřejmě nějak dokupy dají, ale u Svěrkyho je to citelná částka a vzhledem k dnešní vysoké antipatii mezi ním a Šafarčíkem bude určitě šafarčíka dusit do poslední chvíle ....nevím, jestli to investoři na splátky pokryjí, něco jim bude slíbeno... :?:

Osobně mě nepřekvapí, když půjde Pavlenka a šafarčík bude argumentovat, že za to může Svěrkoš a jde o vynucený odchod ..... Můj pocit (jen pocit), že tenhle plán má šafarčík už nějakou dobu, aby měl co říct rozezleným fans .... Proto se zpátky objevil Andrejko (nejzkušenější ze zbylých golmanů v Baníku po Šromovi). Pochybuji, že by Andrejko sám chtěl jít si zase sednout jako trojka. Šrom by šel na jedničku, Andrejko na dvojku ...
Uživatelský avatar
ZSD
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 29. bře 2014 22:04:24
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod Jenda Ostravak » úte 03. úno 2015 17:58:43

ZSD píše:Osobně mě nepřekvapí, když půjde Pavlenka a šafarčík bude argumentovat, že za to může Svěrkoš a jde o vynucený odchod ..... Můj pocit (jen pocit), že tenhle plán má šafarčík už nějakou dobu, aby měl co říct rozezleným fans .... Proto se zpátky objevil Andrejko (nejzkušenější ze zbylých golmanů v Baníku po Šromovi). Pochybuji, že by Andrejko sám chtěl jít si zase sednout jako trojka. Šrom by šel na jedničku, Andrejko na dvojku ...

Zdruv ! S těmi gólmany v Baníku to není tak slavné, jak se zdá. Patrik Macej ( 94/190 ), kterému skončila smlouva, odešel do druholigových Michalovců. Ačko potřebuje tři kvalitní gólmany a to jsou : :arrow: Jura Pavlenka ( ročník 92/výška 192 cm ) + Vojta Šrom ( 88/192 ) + Kuba Andrejko (91/198 ). Všichni mají výborné parametry. Andrejko byl minulými trenéry nedoceněn. Myslím, že má šanci, i jako třetí brankář, si zlepšit své renomé a znovu nastartovat svou kariéru. Může se stát cokoliv. Bude také zřejmě chytat za U21, takže praxe tu bude. Dále už je to horší. Na soupisce U21 jsou jen dva gólmani : :arrow: Radek Jaška ( 94/180 ) + Patrik Matějka ( 92/178 ) - jejich výškové parametry nejsou nijak slavné. :arrow: Na soupisce U19 je jediný gólman Franta Chmiel ( 97/189 ), který už má lepší parametry a je to velký talent, který je však ještě pro ligu asi příliš mlád :)
Pokud by měl odejít Pavlenka, musela by za něj přijít náhrada. Humbuk kolem jeho přestupu však již utichl a zdá se mi, že je uměle přiživován, jako řada negativních informací o Baníku. Nakonec sám Jiřík ( kontrakt má ještě dva roky ) řekl jasně pro iDnes : "Psalo se, že je to už hotové, ale nechci z Baníku utíkat. Tady to znám, chci usilovat o to, abych hrál i na jaře a vybojoval si místo v reprezentační jednadvacítce pro mistrovství Evropy. Tam budu mít šanci, když to vyjde, se mnohem více ukázat." Udělal by velkou hloupost kdyby přestoupil a někde leštil lavku jako dvojka, když si může ještě vylepšit své dobré renomé jako jednička v Baníku.
K pozastaveným přestupům : Arbitrážní komis rozhodla o pozastavení v říjnu a doručila písemně v prosinci :o Nicméně přestupy jsou až od ledna :) Šafa měl minimálně měsíc na to, aby vše vyřídil a nenechal to, jako vždy na poslední chvíli :ugeek:
Jsou dvě možnosti : 1. Úroky 600 tisíc schválil soud, pak nechápu, proč nejsou zaplaceny. 2. Jejich výše nebyla soudně uzavřena, pak nechápu proč arbitrážní řízení. :) Nejlepši budě, když to něchame koňovi, tyn ma větši palu :D
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod ZSD » stř 04. úno 2015 15:50:17

Zdruv!

Nevím, jak to tam je s Ličkovcema, holt je tam nedoplatek ... Co se týče Andrejka - je o rok starší, než Pavlenka, za chvíli má 24 let a za sebe silně pochybuji, že by se chtěl on sám vrátit do Baníku sednout na trojku. Dávat ho skoro ve 24 letech za juniorku pokládám za nevhodné, už potřebuje vyšší level. To jedině pro případ, aby byl v permanenci, jako připravená dvojka ... Ve svém věku už dost nutně potřebuje být už mezi dvěma, příp. i jako jednička chytat nižší soutěž, klidně i nižší, než FNL. Ale už mužskou, jinak tu karieru nerozjede. Jako předem plánovaná trojka by zase zmizel z očí. Znojmo není jediný klub, kde můžou potřebovat golmana, pokud oni nemají peníze.... Podle mě se vrací s vizí na dvojku, to mi logiku v jeho věku dává. Myslím, že kdyby projevil sám zájem někde dál hostovat, nejel by do Turecka ....
Uživatelský avatar
ZSD
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 29. bře 2014 22:04:24
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod Jenda Ostravak » stř 04. úno 2015 17:37:35

Zdruv !
S Ličkovcama je to vyřízené, Baník vše zaplatil a do konce týdne budou přestupy uvolněne :)
V rozboru v předchozím příspěvku jsem se na situaci s gólmany díval z pohledu potřeb klubu. Proto si Baník Andrejka stáhl z hostování ze Znojma, protože ho potřebuje.
Dále viz. :arrow: http://www.1scznojmo.cz/clanek.asp?id=2910 :arrow: Pochybuji, že by na něj nebyly v 1.SC peníze :) Ty se na věc díváš z pohledu potřeb samotného Andrejka :) Pokud jde o zájmy Kuby, musím s Tvými názory souhlasit. Jako jednička v druholigovém týmu si zachytal více. Myslím si však, že v létě se v pohodě rozhodne. Pokud bude mít Pavlenka úspěch i na MS U21, Baník ho stejně neudrží a Kuba má šanci se stát dokonce jedničkou. Kde by jinde měl udělat kariéru, než v klubu ve kterém vyrostl ? :) Na jaře bude s týmem trénovat, aby byl na eventuální novou roli připraven. To je ideální varianta. Může se však také stát, že zase půjde někam jinam. ;)
Po dnešním dvojzápase se rýsuje útočná trojice do základu. Zleva: Holzer - Baroš - Azevedo. Defenzívní trojici bych viděl v optimálním složení, zprava: Mišák - Mensah - Kukec. Narh se do formy teprve dostává, tuž zatím na střídání.
Kaša se nevzdává, s příchodem konkurence Kouřila, se dneska příkladně snažil a dal dokonce gola. Davor potvrdil, že patří do základu.
Fantaszticus Milan Baroš a FCB představeni na stránkách Dunajvároše Pase :arrow: http://dpase.hu/2015/02/03/baros-milan-csapata-ellen/ :)
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod d.rehacek » čtv 05. úno 2015 14:15:46

Zdravím,podle mě půjde o to,jestli Pavlenka v létě odejde.Pokud ano,popere se Andrejko se Šromem o jedničku.Pokud Pavlenka zůstane,nebot o brankáře není zase tak velký zájem a neví se,jak dopadne v repre,pak tutově půjde Šrom.Ten taky potřebuje chytat.Jinak výsledky perfektní,jsem rád,že se trefil Milan.Jako zkušený trenér :D ,jsi nechám požadovaný základ až po generálce :D .V obraně se rýsujou dvě možnosti,bud:Štěpán,Kouřil,Frydrych,Lukič nebo Frydrych,Kouřil,Kaša,Lukič.Mám pocit,že Frnka bude chtít pravého beka hodně ofenzivního a tak Frydrycha vpravo nečekám.Záloha...ano Jendo,tohle chci,žádný Foltýn či Šichor,ale Mišák,Mensah,Kukec.V případě inteligentního výpadku Kukina vlevo Azevedo a Narh nahoru.Varianta je i Jirásek vlevo a místo Holzera-Narh.Musím pochválit ten kádr,sice hvězda tam není,ale konkurence velká.Trochu mám obavu z toho rozestavení 4-3-3,přece jen při propadnutí či ztrátě míče ve středu pole to bude smrdět tutovkou soupeře,ale budiž.Přece jen osobně bych se tlačil k systému 4-3-1-2.Ale nechám se překvapit.Jakožto totální odpůrce šejka musím uznat,že posílení či doplnění kádru proběhlo zajímavě a ode mě pochvala.Všechny postupy schvaluji od Svědíka až po Greguše.Jedinou kankou je prodej obou stoperů,tam přece jen mohl jeden zůstat,hold ne vše se povede.
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod ZSD » pon 09. úno 2015 13:27:13

Jenda O.

Zdruv, dívám se kolem golmanů na věc očima Andrejka, ale on je to i zájem Baníku, aby A. teď už co nejvíc chytal anebo byl aspoň dvojkou v Baníku.... Jinak tohle zboží na ceně nezíská a už mu není 19-20.... Že JP bude chtít jít je jasné, nežene se pryč (stejně, jako původně Baránek), protože před Euro potřebuje co nejjistější základní sestavu, což by jinde nemusel mít. Proslechlo se. že Šaf. na Pavlenku údajně sám naléhá, aby už teď změnil klub, ale sám Jura logicky teď ještě nechce z výše uvedeného důvodu, až po Euru.... Nevím, jestli je to pravdivé, maníci se dušovali, že to je přímo info od Pavlenky .... nevím.
Může to dopadnout, jak píšeš, ale taky hrozí scénář úhrady Svěrkymu nevíme jak rychle, záleží na soudu ... Z těch dalších golmanů - jakoby oba z juniorky měli být přeskočeni mladým Frantou Chmielem ? Když už ho vzali na na počátek přípravy áčka, na první treninky ? ...

P.S. Vem si, jak Baránka museli otrávit, že nakonec šel na klauzuli a šel si před Eurem dobrovolně snížit šanci na základní sestavu jinam, i když původně nechtěl .... :( Hadamczik se musí chytat za hlavu, s takovýma kšeftama ....
Uživatelský avatar
ZSD
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 29. bře 2014 22:04:24
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron