Zimní příprava 2015

Tlachy k hráčům, zápasům, dění - co vás napadne

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod d.rehacek » čtv 22. led 2015 16:00:09

Čau Jendo,v sestavě jsi Štěpána nezařadil na pravý bek.Viděl jsi utkání,tak jak jsi tam vedl?Sice jsi už v rozboru napsal,že to bylo celkem slušné,ale přesto jsi ho vysunul dopředu.Myslíš,že by jeho hra vepředu chyběla nebo to vzadu nebylo ořechové?Jinak sestava ok a ten holandský styl je přesně to,co by mě osobně se líbilo.Trošičku,no,trošičku více mi přijde ta pravá strana slabší-Sukup,Šichor případně Foltýn,no,nevím,nevím.Doufám,že půjde výkonnostně nahoru Sivrič,mám rád tyto typy hráčů,pokud mají zrovna náladu :D .Naprostý souhlas s Barym,jestli ho tam nechá samotného,tak to je zabití top hráče.Zajímavé je,jak se to změnilo.Minulou sezonu jsme měli 4 stopery a handrkovaly jsme se,jak to postavit,či posunout Stronatiho vlevo,či Frydrycha vpravo,dokonce padaly návrhy s Baránkem na štít apod.Dnes vepředu přetlak,což vítám,ale v obraně paseka.Kvalitní jeden stoper,druhý,no,že jsi to ty,tak též kvalitní :D a třetí z formy.O becích ani nemluvě,tam to bude obrovská slabota,proto hlavně ten dotaz na Štěpána.
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Příprava

Příspěvekod d.rehacek » čtv 22. led 2015 16:05:57

Mr.X píše:Zdravím po nějaké době :) Začínám psát opět sem, na oficiálu FCB na facebooku mám bana za slušnou konstruktivní kritiku Šafy :D

Sice jsem viděl jen jeden poločas proti Brnu, ale musím říct, že kombinace byly na úplně jiné úrovni oproti podzimu a SVědíkovi. Dle komentářů proti OLM druhá půle to samé. Pokud Frňka pude touto cestou tak by to odvolání Svědíka nakonec nemuselo být pro tým tak fatální, jak jsem se bál.

Čau chlape,doufám,že těch příspěvků bude více,je třeba zde rozšířit diskuzi.Můj názor je,že odvolání Svědíka byl správný krok,ale jestli bude Frnka lepší,na to jsi budeme muset počkat.Jinak tě musím pochválit za velmi slušnou a zcela určitě duchapřítomnou kritiku šejka. :mrgreen:
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod Jenda Ostravak » čtv 22. led 2015 18:58:55

Zdruv Davide !
Zařazení Štěpána na pravého beka bylo pro mě překvapením. Nouzová varianta, či záměrná zkouška ? Když to shrnem, že to byla jeho premiéra na tomto postu, tak zahrál celkem slušně, určitě lépe, než svého času DK9. :)
Hrál v obou poločasech (Brno, Sigma ), které Baník prohrál 0:2 a 1:3, kdy obrana byla děravá. Neudělal hrubou chybu, která vedla k obdržené brance. Třikrát tomu moc nescházelo. :) Potvrdilo se ale, že z ofenzívního kraje neuděláš krajního beka za jeden nebo dva poločasy. Jednoduše řečeno, dopředu ( kde je to snažší ) byl hodně vidět, téměř ideální případ, ale dozadu už to bylo horší. Při bránění jsem místy trnul, podobně jako s Holzerem. Hlavní slabiny : :arrow: 1. Bránění 1 na 1, špatné návyky při couvání před hráčem, neubrání kličku, např. Briganta nebo Slančíka v mači s Brnem, kteří se dostali ke střele a do šance. 2. Špatné či nedůsledné křižování hráče v obraně, např. Schustera, byl z toho díky zásahu Stronatiho jen roh. 3. Zapomíná se na soupeřově polovině, někdy za něj musel zaskakovat, např. Šichor. 4. Když vyváží balon z vlastní poloviny od vápna, nesmí zvolit riskantní centr a vytvořit tím soupeřův brejk.
Nemyslím si, že v základu obrany by měli hrát narychlo přeškolovaní hráči, bez potřebné praxe. Pouze snad jako nouzovka, resp. záskok.
Proto jsem Štěpána nedal do základu. Varianta pravák Sukup a levák Helešic je zdravá. Problém může být stálost výkonu u mladičkého Helešice. Koho pak vlevo ? Jedině překopat kraje a jsme tam, kde jsme nechtěli být :) Štěpán, po větší praxi, v obraných činnostech, by pravého beka mohl hrát, proč ne.
Pokud by hrál Mensah, tak jedině střed zálohy a chci-li tam mít ( 4-3-3 ) kreativního Šichora, pak jedině vpravo. Vlevo jedině Kukec nebo Jirásek, což jsou leváci. V systému 4-3-3 se za současných podmínek jeví vpravo nejlépe buď Foltýn nebo Šichor. Lepší hráči na tento post asi nejsou. Máš nějakou jinou variantu ? Na krajích obrany je to vskutku slabota, jak píšeš. Byli jsme zvyklí na jinou kvalitu v podání Pospěcha, Jankula ...atd.
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod benfcb » čtv 22. led 2015 23:27:13

Cau Davide "Bílku" Rehacku :) Nekdo te uz holt musi vystridat,ctyri roky hrat o zachranu :shock: Ti synci poterbuji "pohlazeni"..Stodolni,devky pred zapasem a ne tu tvoji sikanu ;) . Mr.X-a co jsi mu tak vulgarniho napsal? Kurva to uz Safy dava ban za nazory? Stava se z neho novy diktator Kaddafi. To uz bych radsi skousl klidne jako majitele H.Siegla,kdyby Banik koupil. Hnus toto...blijici smajlik
benfcb
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 22. úno 2014 9:38:44

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod d.rehacek » pát 23. led 2015 17:00:20

benfcb píše:Cau Davide "Bílku" Rehacku :) Nekdo te uz holt musi vystridat,ctyri roky hrat o zachranu :shock: Ti synci poterbuji "pohlazeni"..Stodolni,devky pred zapasem a ne tu tvoji sikanu ;) . Mr.X-a co jsi mu tak vulgarniho napsal? Kurva to uz Safy dava ban za nazory? Stava se z neho novy diktator Kaddafi. To uz bych radsi skousl klidne jako majitele H.Siegla,kdyby Banik koupil. Hnus toto...blijici smajlik

Čau Bene,nemúžeš mě sesadit ted,když ve Vítkovicích mám rozestavěné Quantanámo :D ,bude to taková sauna a rehabky v jednom.
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod d.rehacek » pát 23. led 2015 17:20:15

Čau Jendo,dík za postřehy.Tak všiml jsem si,že máš slabost pro Šichora.Nějak mu důvěřuješ ;) .Asi to v tom klukovi někde je,ale nechce to ven,až na vyjímky.Je pravda,že toho prostoru nedostal zatím hodně,ale nejsem o něm nějak zvláště přesvědčen.Ale rozhodně zde se můžu mýlit,spíš je to na něm.Tuž trochu jsem přemýšlel,pokud se to tak dá nazvat :D a já bych to viděl takto:Nevím jestli nezabiju ten holandský styl,ale záloha zprava......Štěpán,Mensah,Kukec,......lehce pod hrotem Narh....útok Baroš,Zapata.Pokud to Kukec neveme za ten správný konec,tak Jirásek.Narh-Azevedo dle formy.Spíš je to samozřejmě 4-3-1-2,kdysi to takhle hráli Španělé,nevím jak dnes,bo na MS moc dlouho nevydrželi :D .Každopádně za to nejdůležitější považuji,aby už od zítřka nastupovala aspoň na 70min. zamýšlená sestava pro ligu,aby začali vazby fungovat.Samozřejmě rozumím tomu,že někde dojde k posunu hráčů,případně výměně,ale chce to už ladit a ne měnit celou sestavu a nastupovat v různých variantách.Měl jsem ještě v hlavě sestavu se Štěpánem na pravém beku,Mensahem a Kukim uprostřed,tedy na 4 záložníky a dvojičku na hrotu.Ale ten tvůj model se třemi útočníky nebo ten můj s jedním podhrotákem,hlavně tedy s Narhem,který dokáže doplnit tu dvojku nejrychleji se mi zamlouvá mnohem více.S obranou jsi popravdě sám nevím rady,Michal s Patriziem jsou asi jasní,ale ti beci,to zas bude hospitalizací :D
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod Jenda Ostravak » pát 23. led 2015 21:04:32

Zdruv Davide, jsem rád, že je s kým pokecat o hráčích a sestavách, dík :) Vynalézavým způsobem jsi vylepšil holandský systém na vlastní variantu. :) Palec hore, 4-3-1-2 je zajímavá myšlenka. Obsazení dvou střelců na hrotu ( Baroš – Zapata ) trošku zavání systémem 4-4-2, ale budiž. Ale to je zřejmý záměr. Na Šichorovi mě vadí jeho hodně pomalé reakce, které ho limitují. Ale dokáže dobře vyvézt z vlastní poloviny balon, rozehrát a tvořit hru. Přesto na Šichorovi nemusím lpět, možná, že zrychlení pravé strany by mohlo být rozhodující :) Pokud nepřijde nový hráč, budou se muset v tomto střídat či zaskakovat s Mensahem a Davorem ( pokud trenéři pochopí, že se tam hodí :D ), protože tito hráči to umí nejlépe. Pak už jen Holzer a Azevedo. Jirásek a Foltýn, ev. také. V defenzívní záložní trojici systému 4-3-3 by podle mého názoru měli být hráči silní na balonu se schopností kreativně rozehrát balon a schopností dobře bránit střed hřiště. Štěpán, kterého máš vpravo je spíše rychlonožka, který, když má Baník balon, je zvyklý automaticky vystřelit po lajně, kde čeká balon, spíše, než konstruktivně tvořit hru. Přesně toto dělal, když hrál na pravém beku, má to zažité :) Proto by se hodil spíše do ofenzívní trojice vpravo, nebo do systému 4-2-3-1. Ale budiž, možná, že se v něm pletu. Dvojice Baroš – Zapata, s největší pravděpodobností, nebude hrát trvale spolu, neboť Bary vydrží tak poločas, max. 60 min. A právě Zapata bude alternativa na střídání, když nebude Bary moci hrát. „lehce pod hrotem“ se mě jeví užitečnější Azevedo, který je silný na balonu, dostatečně rychlý a něco podobného hrál proti Sigmě a dokonce se ve vápně prosadil. Taktéž umí vystřelit z dálky. Narh je spíše rychlostní hráč, kterému vyhovuje balon do běhu. Když se měl prosadit, třeba kličkou, ze statické pozice, většinou přišel o balon :) Z toho důvodu by mu více seděl post na některém kraji ofenzívní trojice. Také by mohl hrát pozici „lehce pod hrotem“ :) Holzer, který není tak rychlý na křídle jako Narh, ale je silnější na balonu, umí dát finální přihrávku a vystřelit z dálky. Stejně se "po robenovsku" dere do středu vápna. Tvůj systém beru, je zajímavý. K diskusi je, koho do něj dosadit, aby fungoval. Nicméně, sestava, kterou jsi napsal může fungovat, máš v ní dobré hráče. Chtělo by to vyzkoušet v praxi :-)
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod d.rehacek » ned 25. led 2015 19:59:56

Ahoj Jendo,mě nejvíc těší,že naše diskuze se vydala správným směrem.Na tom špatném směru jsem měl svůj podíl viny.Některé reakce nebyli adekvátní a za ně se omlouvám.S odstupem času se můj obrázek o tobě výrazně změnil :oops: .S Narhem máš asi pravdu i já několikrát psal,že v tísni začne spíš tancovat.Předpokládal jsem,že Frnka bude chtít hrát víc nátlakově a kombinačně.Tady se mi jeví dobrý prostor pro Francise-výborný pohyb a zaměstnání def.štítu společně s předstoperem při předpokladu,že v tu chvíli půjde hra do stran a rychlé se zařazení do útočné trojice.Pokud budeme hrát kombinačně více přes střed,pak souhlas,Carlos jednoznačně lepší.Pokud hlavně venkovní zápasy půjdou na brejky,tak Francis nahoře,tam je to jasné,ale nějak jsem z trenérových řečí pochopil,že spíše chce kontrolovat míč a být na něm silný.Tudíž k brejkům to povede méně.Hold,necháme se překvapit.Možná ty modely by bylo dobré střídat,dle soupeře.Je dobře,že dopředu je celkem přetlak,bude z čeho vybírat a i hráči např.Kukec,budou muset podávat stabilní výkony,jinak půjdou na lavku.V té obraně přece jen riskujem,výběr minimální a kvalita hlavně v becích je slabá.Ale třeba někdo překvapí.Jsem pro,aby Helešic dostal šanci,ale měli bychom mít připravenou variantu,protože ty kolena se budou třást a co potom?Každopádně chceme oba více útočný fotbal a asi nebudeme sami,takže klidně 1:0 vyměním za 5:4 :D .
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod d.rehacek » úte 27. led 2015 16:02:29

Zdravím,tak představa stoperské dvojice Frydrych,Stronati se vypařila jak pára nad hrncem.No,prodat dva nejlepší stopery a to dost možná nejlepší v lize,tož to chce kura pořádnou odvahu.Hold,plná šrajtofle je plná šrajtofle :D
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Zimní příprava 2015

Příspěvekod Jenda Ostravak » stř 28. led 2015 10:22:03

Zdruv Davide !
Na tom, aby se diskuse ubírala správným směrem mají podíl oba diskutující. Když vina na špatném směru, tak oboustranná :) Je to dialog, ni monolog.
:arrow: Baník – Třinec 2 : 2 Tohle utkání jsem bohužel neviděl. Tak aspoň pár větiček. Podle poločasových sestav vrcholilo zkoušení na jednotlivých postech. Byly vyzkoušeny poslední varianty stoperských dvojic, Frydrych – Kaša a Stronati - Honiš. Frnda asi ještě nevěděl, že Patricio se rozhodl definitivně odejít ! Obě branky dal Třinec po dorážkách uvnitř vápna, takže tam musely být chyby v obsazení hráčů. Štěpán opět na pravém beku. V Deníku psali, že Baník jej nepustí ani do Karviné ani do Izraele, odkud měl nabídky. To je dobře. Pravděpodobně se s ním počítá i na post pravého beka. V typicky zimním počasí to Baníkovci v Třincu , zejména v druhém poločase odflákli, což je divné, protože řada hráčů si zřejmě neuvědomuje, že bojují o místo v sestavě. Šichor, Foltýn, Kukec zdravotní omezení, snad už budou v pořádku na Šošony. Zapomněli jsme na talenta Jana Matěje, který je stále marod. Počítá se s ním na post defenzívního k Mensahovi, ale právě když má, tak nehraje, tzn. forma s otazníkem. Testovaní hráči Jirásek s Mehanovičem hráli 74 minut. Mehanovič dal dosud jednoho gola, ale za sebe nemohu říci, to je hráč, toho chceme. Jirásek by se možná mohl hodit i když se mi ve svém projevu zdá poněkud zaražený, vstřebává razovitou Ostravu :) Nechám se překvapit, jak to s nima dopadne. Hodně gólů v přípravě dostáváme, ale dáváme pořád málo, aby se vítězilo. Pořád nejsou dispo všichni hráči, což není ideální. Se Žilinou chce Frnda nechat hrát základ déle než poločas, jsem zvědav, kdo v něm bude.
K Stronatimu :arrow: Patricio, svého času řekl: „ Od Baníku jsem dostal návrh na prodloužení smlouvy a budeme se o tom s agentem a vedením v lednu bavit.“ Novou smlouvu Stronati evidentně NECHTĚL podepsat, když musel Baník na něj uplatnit roční opci ! Ta však platila jen pro nejvyšší „Českou“ soutěž. Zamotaný transfer je u konce, protože Baník neměl ve smlouvě ošetřený odchod do zahraničí :o Stronati udělal chybu, stačí mu málo, když jde do Austrie. Před časem jasně preferoval Itálii. Asi neví co mluví, nebo to je mystifikace agentova. Na větší přestup si měl ještě alespoň rok počkat. Vydělal by natom on i klub. Smlouvy s mladými, talentovanými hráči jsou uzavírány, v Baníku, neprozřetelně a doslova amatérským způsobem. Na druhou stranu jsou u toho dva – nenažraný agent v. Klub. Klubu tak utíkají velké peníze. Baránek a Stronati byli prodáni doslova za pár šupů. Mělo se z toho vytřískat více. S mladým hráčem má být, dobře ošetřená, smlouva, alespoň na čtyři roky. Tak, tohle uměli Lojza a Tom mnohem lépe – viz. Baroš a Vydra !
Za Stronatiho Baník inkasoval pouhých 6,5 mil. Z toho jde 1,3 mil. ( 20% ) do Hlučína. Davide, šrajtofle není zdaleka plná ! :) Šafymu stačí málo, když toto považuje za vydařený obchod !
Baník má teď čtyři stopery, zkušeného Frydrycha, ještě nevyzrálého Kašu a mlaďochy Honiše a Celbu. Jeden zkušený stoper za současné situace musí přijít. Obrana je už tak děravá a Fans hóódně nasraní :)
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron