Baník - Jihlava

Tlachy k hráčům, zápasům, dění - co vás napadne

Baník - Jihlava

Příspěvekod ZSD » sob 18. říj 2014 21:34:16

Bohužel na výhru zápas neproběhl. Chyběla trocha vyčuranosti kolem vápna, nějaký moment překvapení. A hosté mohli dát první gól - Pavlenka chytil. Davorova nestřela šajtlí levou nohou uvnitř vápna ve 2. půli - čekal jsem leccos, ale tohle ne .... :shock: Zápas, na který s brzy zapomene ....
Konečně lepší atmosféra. Ale obávám se, že tuto sezonu se přes 6000-7000 asi nedostaneme, leda bychom vedli ..... :(
Uživatelský avatar
ZSD
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 29. bře 2014 22:04:24
Bydliště: Ostrava

Re: Baník - Jihlava

Příspěvekod komast » ned 19. říj 2014 12:12:28

Je to ale škoda,ty návštěvy by mohly být lepší. Už se ale prodává i na pokladnách,tak snad to bude lepší.Mně osobně třeba tento večerní zápas vůbec časově nevyhovoval,ale dorazi jsem.Nevím,ale lide možná začnou chodit i na Baryho,ale každopádně je to škoda,když se konečně po létech nehraje o záchranu.Teď udělat stárkovce a možná příjde i více diváků.Jen aby počasí drželo. :)
komast
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 22. úno 2014 8:20:36

Re: Baník - Jihlava

Příspěvekod d.rehacek » ned 19. říj 2014 13:08:42

Zdravím.Utkání jsem sledoval z T5 a první poločas mě velmi zklamal.Zde bych hledal hlavní důvod remízy,protože to bylo neskutečně prospané a bez zájmu.Ten remízový výsledek o poločase byl více než lichotivý a dal nám naději na výhru.O přestávce nejspíš Svědík předvedl pravý průvan a druhá půle byla už o mnohem lepší.Přestože Kukec patřil k nejagilnějším hráčům,tak tento zápas nejvíc ukázal,že napravo nemá co dělat.Každá dobrá akce po pravé straně končila zasekávačkou a chystáním jsi míč na levou nohu,místo stříleného centru.I druhý poločas přinesl Jihlavě další šance,ale i Baník mohl strhnout vedení na svou stranu.Celkově je bod ziskem pro nás,ale pro mě jednoznačně ztráta a zvlášť celkový výkon nepůsobil nijak valně.Zápas přinesl ovšem moment,na který se těšila celá veřejnost,zvlášt tedy ta,co je nakloněna k nejlepšímu klubu nejen u nás.Už když šel Milan z rozcvičky podél T5 směr lavka,tak bych nikdy nevěřil,že v tomto sektoru se najde tolik emocí.Na Bazalech se prostě v tu chvíli,kdy Milan střídal zjevil moment,pro který žije opravdový fanda.Ne vždy to musí být o golech a výhrách.Ještě více mě tedy zklamala návštěva zápasu,kdy všichni věděli,že Milan tam ke konci půjde.Takové borce,srdcaře a zvlášt kluka,který je nesmírně pokorný a vděčný musí přijít přivítat vyprodaný dům.Je to ostuda :!: :!: :!: :!: :!: .Jinak zdravím nového alias komast a doufám,že bude více příspěvků ;)
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Baník - Jihlava

Příspěvekod Jenda Ostravak » ned 19. říj 2014 20:51:08

Zdruv ! Podle velkého počtu aut parkujících kolem Bazalů, jsem čekal větší návštěvu. Právě pěších přišlo méně :) Vadilo mi praskání Rosti Petříka do poslední sloky hymny zpívané Fans :o
Musím se přiznat, že jsem ze zápasu s Vysočinou měl jisté obavy, právě s ohledem na jalovou útočnou hru Baníku. Výsledek a ztráta dvou bodů doma je zklamáním. Diváky, i mnou očekávaný nápor domácího Baníku se nemohl uskutečnit, i když obranná hra byla opět na vysoké úrovni, vč. presinku, protože po zisku balonu předváděl Baník pouze ortodoxní nakopávanou, zejména v první půlce. Počet střel, slovy dvě (na branku jedna ), to je ostuda. S takovou nakopávanou, bez kombinační mezihry, budou synci těžko branky dávat. V tom vidím hlavní příčinu gólové impotence. Za první poločas bylo provedeno založení útoku, postupně 13 nepřesnými nákopy, po nichž byl soupeř zadarmo cca 20 min. na balonu. Přesné nákopy - pasy byly pouze dva :arrow: 13 min. Stronati na Holzera, který vybojoval roh a ve 24 min. Mensah na Narha s následným rohovým kopem. Úspěšnost cca 13 %. Je to sice nejrychlejší přenesení hry, moderní způsob praktikovaný top kluby a hráči, ale na přesnost nákopu, resp. pasu musí být kvalita a ta zatím není dostatečná. Souvislejší tlak měl Baník pouze mezi 36 - 38 min. ! Připomeneme-li si prorocká slova d.rehacka, že Baník si má problém na útočné polovině víc jak třikrát přihrát, tak právě v 1. půlce se to podařilo pouze dvakrát ( 6 min. – 6 rekordních přihrávek (!) končících nepřesným centrem Lindpereho, pak ještě 23 min. – tři přihrávky ukončené nepřesným nákopem Frydy, ačkoliv to mohl dát Davorovi či Jankovi ). U většiny nákopů měli hráči jiné, mnohdy lepší možnosti, ale hrají to tak bez váhání, což je pravděpodobně takto ordinováno Svědíkem :?:
Pro přehled uvádím, kdo měl nepřesné nákopy na svědomí :) :arrow:
3 min. – Greguš na Holzera + 4 min.- Mensah na Kukece + 10 min. - Kaša Hanušovi + 12 min. - Fryda do autu + 17 min.- Holzer na Štěpána + 18 min. - Stronati na Štěpána + 19 min. – Greguš odevzdal obránci soupeře + 21 min. – Štěpán na Narha + 23 min.- Fryda obránci + 25 min.- Kukec tragický nákop na Narha + 35 min.- Greguš na Narha avšak do autu + 37 min. – Holzer nesmyslný nákop na nikoho do autu .
Kromě těchto cílených nákopů proběhla ještě celá řada ztrát balonu v osobních soubojích na útočné polovině, hráči byli v útočném snažení méně agresivní jako při bránění. Nejhorším hráčem byl tentokrát Kaša, měl asi špatne buty :-) Nejlepší Pavlenka, Mensah a Stronati. Davor hraje jak na houpačce :arrow: pět minut udivuje svými kousky a po dalších pěti minutách bys jej nejradši vystřídal :) Štěpán si střídání zasloužil, skoro ho nebylo vidět. Návrat Baryho udělal z tohoto mače historický ... a řeknite mi synci, co chybělo, aby v pověstném Baníkovském závěru rozhodl ;)
Druhý poločas už byl lepší, ale navázat by měli hráči výkonem spíše na vítězná utkání.
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Baník - Jihlava

Příspěvekod ryszek » stř 22. říj 2014 15:18:12

No dře to, Davor a Štěpán hrajou většinou přes nohu, tak chybí trochu přímého tahu na bránu (těch 8 branek, nebo kolik dali, to jen potvrzuje). Vzadu celkem dobré, na to, že často hrajeme vlastně na 3 beky, hodně pomáhají ti 2 střední záložníci, potom se to projevuje, tak při přechodu dopředu. Jako problém vidím ty defektní kraje sestavy, jedni hrajou přes nohu, jiní se na post krajního beka nehodí. Lepší na pravém beku by byl asi Kaša (rád útočí, s balonem mu to jde) než Frydrych (pořád spíš bořič, i když se hodně zlepšil i s balonem). Na levém preferuju zase Sukupa (přes jeho minely) než kvazi-záložníko-obránce Holzera.

Prostě některé tahy trenérů nebo vedení, nevím, kdo rozhoduje, jsou velká blbost. To se projevilo už u Krauta, kterému putování sestavou nijak nepomohlo. Možná sní svůj sen o tom jak se podaří někoho prodat, když ho budou tlačit. :lol:
ryszek
 
Příspěvky: 100
Registrován: sob 05. dub 2014 23:10:11

Re: Baník - Jihlava

Příspěvekod ryszek » čtv 23. říj 2014 16:20:05

ryszek píše:.... Možná sní svůj sen o tom jak se podaří někoho prodat, když ho budou tlačit. :lol:

Jak jsem psal pánové, moje instinkty jsou zcela správné...
Noví investoři tomu už pomáhají tím, že doplňují rozpočet klubu,který se v posledních měsících zaměřil na budování perspektivního ligového týmu, čímž ovšem omezil příjmy z transferů hráčů. „Společně s dalšími partnery Baníku nám umožnili naplnit rozpočet na letošní sezónu tak, abychom jej nemuseli naplňovat z prodejů hráčů, které se nabízely. Jejich investice je svým způsobem navázána na to, že budou finančně participovat na budoucích transferech,“ pokračoval Šafarčík. V konkrétních číslech řečeno, noví investoři naplnili pro sezónu 2014/2015 rozpočet, který je na úrovni 85 milionů, částkou 20 milionů. Jejich vstupem tak Baník učinil významný krok k finanční stabilizaci.

zdroj: http://www.fcb.cz/aktualita/banik-predstavil-investory-i-novou-strukturu/5180/#.VEkaPFfxG4Y
Přeloženo do češtiny, něktěří mladí jsou už prodaní spekulantům a budou je tlačit, hlava nehlava... :(
ryszek
 
Příspěvky: 100
Registrován: sob 05. dub 2014 23:10:11


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron