BANÍČEK-Bonzacko

Tlachy k hráčům, zápasům, dění - co vás napadne

Re: BANÍČEK-Bonzacko

Příspěvekod benfcb » pon 07. dub 2014 23:00:40

Cau ZSD,ja si tim lamal hlavu kdo to muze byt,ale tipoval jsem spis zahranicniho hrace.Jak jsi tu fotku "prispendlil"ke svemu jmenu?Porad prosim,taky bych si tu rad neco dal.Diky.
benfcb
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 22. úno 2014 9:38:44

Re: BANÍČEK-Bonzacko

Příspěvekod ZSD » úte 08. dub 2014 12:06:45

benfcb píše:Cau ZSD,ja si tim lamal hlavu kdo to muze byt,ale tipoval jsem spis zahranicniho hrace.Jak jsi tu fotku "prispendlil"ke svemu jmenu?Porad prosim,taky bych si tu rad neco dal.Diky.



benfcb - Čau,těžko popsat úplně krátce ...pokusím se... Potřebuješ mít ten obrázek nejdřív někde uložený na harddisku (do adresáře Pictures anebo kamkoliv, kde chceš, záleží, kam si ukládáš obrázky, fotky apod.). Buď už ho teda máš anebo si nějaký obrázek či fotku stáhneš .... pokud to potřebuješ popsat celé, tak napiš, zatím vycházím z toho, že obrázek na disku máš anebo umíš stáhnout z netu ....

1.) Fotku nebo obrázek, znak Baníku, cokoliv ..... potřebuješ nejdřív přizpůsobit velikostí tak, aby se ti vešla do toho tzv. Avataru. Max. velikost zde je povolena na 90 x 90 pixelů (šířka x výška) nebo menší. A velikost obrázku na disku max. 6 kb. Nejlíp asi bude formát (přípona) .jpg, ale nezkoušel jsem jiné formáty, možná nebude problém ani s .bmp nebo .gif ..... nevím, to jedině zkusit. Nevol moc velké obrázky na vstupu, protože je pak kvalitou ve finále nestlačíš pod 6 kb, program to nebude umět stlačit tak moc - chce to ale zkusit.

2.) Obrázek otevřeš v programu, co používáš na obrázky a fotky (používám Irfan View, nevím, co Ty) a někde tam bys měl vidět, jakou má originál obrázku velikost (šířka x výška). Nejspíš někde dole na stavovém řádku, ale to záleží na programu. Případně si najdeš v záhlaví v nabídce programu někde Vlastnosti obrázku a to ti vypíše komplet info o obrázku. Praděpodobně budeš mít obrázek větší než 90 x 90 bodů (DPI). Takže v programu musíš v záhlaví najít v nabídce "Změnit velikost" (bude to někde v Úpravy nebo Obrázek, musíš to projet). V Irfanu to je v Obrázek - Změnit velikost/převzorkovat)

3.) Jak tohle najdeš, tak si zvolíš potřebnou novou šířku a výšku. Pokud je to čtverec, tak max. 90 x 90, ale já mám např. šířku 40 a výšku 60 pixelů, původní velikost byla větší na výšku.. Je dobré zachovat i po zmenšení poměr těch stran (ale vždy max. 90 větší z rozměrů) , jinak když to budeš násilím cpát do stejné šířky i výšky, tak budeš mít třeba placatou hlavu. To musíš vyzkoušet v tom programu, jak to po úpravě vypadá..... Jak si zvolíš upravenou šířku x výšku, tak je třeba se podívat ještě na velikost obrázku v kb, co zabírá na disku a nejspíš zmenšit i velikost souboru, pokud je větší, než 6 kb. Já, když v Irfanu ukládám upravený obrázek, kde jsem změnil velikost stran, tak to nabízí při "Uložit" i možnost změny velikosti souboru v kb . Zadáš si 6 kb nebo méně. A uložíš to celé (Ulož jako ...) jako nový obrázek (např. Obrazek2.jpg), aby sis nepřepsal původní originál, kdyby ho bylo potřeba na novou akci.

4.) Pokud je ten změněný obrázek OK, tak si ho necháš na disku v adresáři, kde chceš. Tady na foru po přihlášení dáš vlevo nahoře "Uživatelský panel". Pak záhlaví "Profil" a v rámci profilu klikneš na "Avatar". A tam vidíš "Vyber soubor", klikneš a navolíš cestu tam, kde je obrázek uložený na disku (jako když přidáváš připojený soubor do e-mailu). Pak klikneš Odeslat... Refresh stránky a mělo by to být ....
Uživatelský avatar
ZSD
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 29. bře 2014 22:04:24
Bydliště: Ostrava

Re: BANÍČEK-Bonzacko

Příspěvekod benfcb » úte 08. dub 2014 22:58:41

ZSD-Ahoj chlape!Kloboucek,palec hore a muj obdiv za tvoji slohovou praci kvuli me :!: Bohuzel ja jsem antitalent na pc a veci s nim spojene.Ulozeno nemam nic,jedine co umim ulozit je foto do slozky souboru a z neho ho naroubovat na uvodni obrazovku :D Ale o souboru nepises,takze jsem mimo.Nevadi,budu bez fotky,svet se nezbori :mrgreen: Presto diky za obsahlou odpoved,vazim si toho.
benfcb
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 22. úno 2014 9:38:44

Re: BANÍČEK-Bonzacko

Příspěvekod ZSD » stř 09. dub 2014 14:06:47

benfcb píše:ZSD-Ahoj chlape!Kloboucek,palec hore a muj obdiv za tvoji slohovou praci kvuli me :!: Bohuzel ja jsem antitalent na pc a veci s nim spojene.Ulozeno nemam nic,jedine co umim ulozit je foto do slozky souboru a z neho ho naroubovat na uvodni obrazovku :D Ale o souboru nepises,takze jsem mimo.Nevadi,budu bez fotky,svet se nezbori :mrgreen: Presto diky za obsahlou odpoved,vazim si toho.



Není to tak složité, jak vypadá popis, jen se to blbě popisuje takto.

Fotka nebo obrázek je taky soubor. Když říkám fotka nebo obrázek - rozuměj tomu jako bych říkal soubor. Akorát existují různé formáty - podle přípony. JPG, BMP, GIF, JPEG, PNG atd ... je hodně formátů. Ale pořád je to podstatou soubor, který máš uložený v nějaké složce a ten soubor má název. Třeba "Obrazek.jpg" nebo "MojeFotka.bmp" ....cokoliv. To umíš.

No a tu fotku potřebuješ akorát zmenšit, aby se vlezla do avataru (okýnka) tady na foru. Což se dělá v nějakém grafickém editoru. Buď prográmek "Malování", který už bývá obsažený u Windows ANEBO si nainstaluješ na komp nějaký jednodušší grafický editor fotek (umí fotky nejen otevřít k podívání, ale i základní úpravy - změna velikosti fotky, otočení vzhůru nohama, úprava barev atd ...)

Např. Irfan View, bohatě stačí i ve freeware (bezplatné) verzi. Stáhneš ho kdekoliv a instaluješ jako jiné programy na počítač. Třeba tady stáhneš: [url]http://www.stahuj.centrum.cz/grafika_a_design/prohlizece_obrazku/irfanview/?g[hledano]=irfan&g[oz]=4.37[/url]

ANEBO pokud si netroufáš, tak mi pošli ten svůj obrázek jako příložený soubor do e-mailu. Já zkusím udělat úpravu, pošlu ti to zpátky taky jako přílohu mailu. Vytáhneš si pak přílohu z mailu na harddisk do složky, kam si tyhle soubory ukládáš- a pak jen přišpendlíš tady na foru přes Uživatelský účet. Můžeš na mail: nyvlt@tiscali.cz Ale napiš mi sem nejdřív echo, žes posílal, jinak tam nechodím a nevěděl bych.
Uživatelský avatar
ZSD
 
Příspěvky: 164
Registrován: sob 29. bře 2014 22:04:24
Bydliště: Ostrava

Re: BANÍČEK-Bonzacko

Příspěvekod benfcb » čtv 10. dub 2014 22:00:12

Ahoj ZSD-diky za opet vycerpavajici odpoved.Ted nemam moc casu,ale az bude chvilka klidu,tak to dle tveho popisu zkusim.A kdyby se ukazalo ze jsem fakt blb,tak potom bych ti to poslal.Jeste jednou diky.
benfcb
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 22. úno 2014 9:38:44

Re: BANÍČEK-Bonzacko

Příspěvekod vvss » sob 12. dub 2014 5:54:49

Šrom - Vengřinek, Frydrych, Kaša, Sukup - Štěpán, Greguš, Kukec -Narh - Svěrkoš, Škutka. V průběhu zápasu pak Krmelec. 6.522 trpících fans
Uživatelský avatar
vvss
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 21. úno 2014 18:03:38
Bydliště: Ostrava

Re: BANÍČEK-Bonzacko

Příspěvekod Jenda Ostravak » sob 12. dub 2014 11:13:00

Bohemka vyhrála a Baník na ni potřebuje 4 body. Hráči chtě nechtě jsou už teď 7 kol před koncem pod tlakem. To se může změnit ve výhodu, neboť někteří trenéři dostávají své hráče pod tlak úmyslně. Hráči jsou tak patřičně nabuzení a zápas nepodcení. Jedna věc je napsat sestavu, kterou bych si představoval a druhá věc je sestava, kterou od hlavního kouče očekávám. Chtěl bych, aby od začátku hráli Svěrkoš a Narh v útoku. Lindpere na střídání. Skutečnost asi bude jiná, když si přečtu co říká Komňacký : " Nejsem z trenérů, který by po každém zápase měnil 4 - 5 hráčů v sestavě. Pro mě jako trenéra je důležité, že se Krmenčík do šancí dostává. To, že je zatím neproměňuje, mě samozřejmě netěší. Ale pro každého mladého hráče je důvěra důležitá a já se budu opakovat, když řeknu, že časem prostě branky přijdou. " Předpokládaná sestava, kterou uvádí pro mač Aleš Uher v Deníku je tato : Pavlenka - Vengřínek, Frydrych, Kaša, Sukup - Greguš, Kukec - Štěpán, Svěrkoš, Krmenčík - Škutka.
Tedy jen jedna změna oproti stávajícím zvyklostem - Svěrkoš v základu. Bude to však stačit ? Zatím tito hráči neprokázali schopnost zvítězit. Pochybuji, že bez změn a nového impulsu se to podaří. Piskoče na dnešek : Hlavní pi. Pavel Franěk. Pískal Baník - Bohemka a Plíseň - Baník. Vždy dal hráčům Baníku více žlutých, než soupeři. 1A - p. Vlasjuk, 2A - L.Zeman. No, snad to bude, z tohoto pohledu, rovina.
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: BANÍČEK-Bonzacko

Příspěvekod ryszek » sob 12. dub 2014 13:28:26

Zdruv Jendo,

na plotrove foru je napsane, že mame dat 1 a je to cinkle, tak uvidime :) ... Bonzacko je jinak kvalitni ligovy manšaft.
ryszek
 
Příspěvky: 100
Registrován: sob 05. dub 2014 23:10:11

Re: BANÍČEK-Bonzacko

Příspěvekod d.rehacek » sob 12. dub 2014 19:21:39

Budu se snažit krotit emoce.Může mi někdo vysvětlit,proč hrajeme 1.poločas v plážovém tempíčku.A ten pitomec v kožené bundě na to čumí a jeho impuls k střídání je polámaná hnáta jednoho z tuny dementů na hřišti.Kurva ve 20.minutě bych se uchýlil do útrob stadionu,vrátil bych se s 50m bičem na dobytek a ve 25.minutě by jsme hráli nejrychlejší fotbal v dějinách hry.Takhle se o záchranu nehraje a nehledejme chyby nikde jinde,než u své ubohosti.Vengřínek-co kolo,to větší sranda.Frydrych prokazuje celé jaro,že je to opravdu nejlepší stoper ligy.Kaša-od toho nic nečekám.Soukup-jakž,takž.Štěpán-co z toho,že je rychlý,když kvalita přihrávek a centrů je odstrašující pro žáčky.Kukec-toho evidentně záchrana vůbec nezajímá.Greguš-v Anglii opravdu vyzrál ve všem kromě fotbalu.Krmenčík-posila,na kterou šejk měl love a podle toho to taky vypadá.Škutka-nikde ho nechtějí,tak je tu,už chápu proč.Venca-ho omlouvá pauza,ale jinak jalový.Pavlenka-někdo tam stát musí.Komnacký-všechen hnus jsem čekal,ale Franta je pro mě opravdu zklamání.Tohle všechno je jen plesnivá třešnička na zkaženém dortu.Ten dort je práce anděla ostravského fotbalu.který fantasticky mužstvo posílil.Chci jen upozornit,že jeden pilíř už zmizel,druhý mizí a zbyde už jen ten třetí.Zbyde snad.V záchranu nevěřím,ale bude doufat v zázrak.Doporučuji přestat se dívat na tabulku a udělat v následujících 3 kolech 9 bodů a pak mrknout.Sice nevím jak,ale nic jiného nám nezbývá.Jestli jsem to přehnal,tak sorry,ale zase jsem přišel z fotbalu dojebaný.
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: BANÍČEK-Bonzacko

Příspěvekod d.rehacek » sob 12. dub 2014 19:23:43

A zapomněl jsem na ghanana-ano,tohle je fotbalista,škoda,že to nikdo půl jara neviděl.
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron