Jihlava - BANÍK

Tlachy k hráčům, zápasům, dění - co vás napadne

Jihlava - BANÍK

Příspěvekod Jenda Ostravak » ned 24. zář 2017 20:48:38

Jihlava – BANÍK 2 : 1 (1:1) 24.9.2017 8. kolo. Sestava Baníku: Vašek (C) – Pazdera, Pokorný, Šindelář, Azackij, P. Breda – Hlinka, de Azevedo (83. Sus), R. Hrubý, Mičola (62. Granečný) – J. Šašinka (70. Baroš). Náhradníci: Šustr – Sus, Granečný, Panić, O. Šašinka, Poznar, Baroš. Branky: 36. D. Ikaunieks (Vaculík), 90+3. Fulnek – 21. de Azevedo (pen.) Držení míče: 50 % : 50 %. Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 8:8. Rozhodčí: Zelinka – Kříž, Arnošt.
:arrow: http://www.onlajny.com/match/index/date ... /id/207309
I přesto, že má nejlepší fanoušky a mnohdy domácí atmosféru, neumí současný Baník vyhrávat venkovní zápasy. Tak to bylo i ve druhé lize. Je to v mentalitě přivedených hráčů. Příliš málo vítězných typů. Venku jsou nejistí a nervózní. V Jihlavě nastoupil bojácný Baník, který od začátku bránil maximálně do půlky hřiště, víceméně zónově a hrál na „nulu vzadu“, ne na vítězství. Osobní obrana se teď v Baníku nenosí. Přitom to chtělo od začátku presovat, když ne vysunutě, tak na vlastní polovině. Na tento moderní styl hry měl Baník hodně neběhavých hráčů. Body nejsou, hraje se o záchranu a bude to čím dál horší, protože hráči budou mít v hlavách nastaveno, že právě tento zápas musí vyhrát. Ten Jihlavský byl první z nich. Podobně smolný zápas jako s Teplicemi a Jabloncem. Zásadní chybou je, že obranu na hřišti neumí zodpovědný hráč řídit. Který to vlastně je ? Druhý zásadní problém je, že při centrech, ať už odkudkoliv, nejsou soupeři ihned osobně rozebráni a důsledně bráněni. Druhý gól byl jen dalším příkladem, kdy zcela volný hráč jde ve vápně na dorážku. Kdo ho měl hlídat ? V důležitém záchranářském duelu nastoupilo pět obránců (!), z toho tři stopeři, ale problém byl v tom, že opakovali stejné chyby a nebránili osobně a organizovaně po celý zápas, takže se konala kvantita , nikoliv kvalita. Vyzdvihnout lze pouze brankáře Vaška, který mnohdy i za cenu vlastního zdraví několikrát zabránil gólu. Jihlava nebyla lepší, ale bojovnější, chtěla, zejména v závěru více vyhrát a byla produktivnější. Amatérským způsobem byl opět zahrán závěr zápasu ! Místo osobního bránění, hráči stáli v zóně a nebyli u hráčů a tímto také u odražených míčů. Pokud hrajete důležitý záchranářský zápas, tak ani jeden hráč nesmí zahrát špatně. Naopak, je nutno snažit se zahrát výborně na hranici svých možností. To se, bohužel ze strany některých hráčů nestalo. Příliš hodně osobních soubojů hráči Baníku prohráli s nadšeně bojujícími domácími. Podobné zápasy prohrál Baník s Frýdkem či Třincem a nepoučil se ! ;) V útoku byl katastrofální Mičola, který snad nezahrál dobrý balon a navíc špatně bránil. Takže se hrálo 62 minut v deseti. Hodně kazil Azevedo, některé jeho hrubky byly komicky fatální. V obraně chybovali Pokorný, Azackij, Breda i Šindelář. Hlinka také nehrál dobře – defenzívní střed zálohy byl dost prostupný. Máme rádoby zkušené hráče, ale pomalé, neběhavé. Kde byla zkušenost v 93 minutě ? Z levé strany si soupeř centroval jak chtěl. Jediný hráč soupeře, který to uměl dostal prostoru habaděj. Útočníci stále neumí alespoň nebezpečné centry do vápna. Nakonec při všech problémech neměl Baniček ani štěstí. Zelinka překvapil, pískal dobře. Rozepisovat chyby a špatné přihrávky jednotlivých hráčů nemá smysl. Jsou to ti samí a je to pořád dokola, žádné zlepšení. Změny v sestavě moc nepomohly, hráči, kteří dostali šanci nikterak nevynikali ( mám na mysli Bredu či Azackého ) a trenéra Kučeru zřejmě hodně zklamali. Bary toho bohužel moc neodehraje, takže lze konstatovat, že střelec v sestavě chybí. S tím se však mělo počítat už v letní přípravě. Kraje nyní hrají pomalu, neumí 1 na 1 a neumí dát dobrý centr. Optimální sestavu se v posledních prohraných zápasech nepodařilo dát dohromady. Bary chybí, za dvacet minut se vůbec nedostal do hry, kromě jediné šance, kterou vypracoval Hrubému na konci zápasu. Nakonec i los v prvních osmi kolech nebyl ideální. Jakoby se proti Baničku všechno spiklo. V zimní přestávce se bude muset opět tým kvalitně doplnit a doufat v úspěšné jaro. To je problém, to už mělo být uděláno. Obecně řečeno, za málo peněz, málo muziky. Je otázkou, kolik peněz je majitel ochoten na hráče vydat. Baník není tak bohatý, aby si kupoval nebo půjčoval levné a nekvalitní hráče, i když to někde, např., v Libercu výjmečně funguje. Na první ligu je jich v základu zřejmě moc. V polovině podzimní části se dostal tam, kam nechtěl – o klidném středu může zatím jen snít. Nicméně spodek tabulky je vyrovnaný, s rozdílem jednoho bodu, nic není ztraceno. Takže nezbývá, než ve zbývajících zápasech podzimu dát důvěru hráčům, kteří jsou ochotni zápasy odehrát na krev, bojovat za Baník a uhrát co nejvíc bodů, aby jaro bylo, směrem k záchraně, hratelné.
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Jihlava - BANÍK

Příspěvekod d.rehacek » pon 25. zář 2017 12:58:35

Včerejší zápas byl jen razítkem za mizérií předešlých utkání.Musel bych zacházet do mikrodetailů,abych našel něco pozitivního a to by stejně nijak zápas neovlivnilo.Jihlava kombinačně o level jinde a přitom jejich kombinace byla stupidní,to mluví za vše.Vše pomalé,čitelné,bez nápadu,natož překvapivé.Obrana z pralesní ligy,záloha to nevím co v Baníku je a útok,to je příliš cizí pojem.V plné nahotě se ukazuje,jakou kvalitu jsme přivedli na post v podobě Vrta.Přes veškeré varování Senice jsme neodolali a přivedli srdcaře,který má možná srdce na správném místě,ale to je tak vše-vyhodit.Dále stáhnutí Petržely a prostor Kučerovi-to byl excelentní tah,který bude brzy v zapomění,divím se,že v tuto chvíli tomu tak již není.Kučera musí být bleskurychle vyhozen,protože nefunguje nic.S tímhle kádrem se asi zázraky dělat nedají,ale až tak trapné divadlo to být nemusí.Jinak opravím Jeníka a tím ho také zdravím.Zelinka nepískal včera vůbec dobře,Azevedo měl být vyloučen a paradoxně nám to mohlo pomoci,nebot co on měl míč,tak tutová ztráta.Ještě mi dovol maličkost,proti Baníku se opravdu vše spiklo,především sám Baník se spikl sám proti sobě,at už trenérskou rošádou,Vrtem,Zápotočným apod.Ted už mi chybí jen,štěstí,zima,horko,rozhodčí,mladí potřebují vyzrát a máme vyrovnaný rozpočet,protože jsme zaplatili na dluzích přes 2 miliardy.Nechám se překvapit,v jakém sledu to bude.Jinak Zápotočný na ligu nemá,tak se ptám,který tedy ze všech těch protočených stoperů na to má?Souhlasím,že ztraceno ještě nic není,ale je třeba to rozhýbat,ne jako obvykle na to čumět několik kol,nedejbože do zimní pauzy.At končím pozitivně,tak přece jen jsem jedno pozitivum ze včerejška našel-penalta byla kopnutá dobře.Bilance hovoří za vše,z osmi zápasů jsme dokázali vyhrát jeden a to s posledním týmem tabulky,stačí to na ligu?
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Jihlava - BANÍK

Příspěvekod Jenda Ostravak » úte 26. zář 2017 11:37:21

Zdruv Davide,
když to shrneme co jsi napsal, tak souhlas, že výkony jsou odvislé od systému – jednak řízení klubu a také systému hry týmu. Pozn. Zelinka pískal opravdu dobře proto, že po dlouhé době nebyl Baník poškozen. Nevyloučil Carlose, dobře, zapískal dokonce penaltu, což by třeba jiný piskoč záměrně přehlédl, u prádelníka by se určitě nepískla. :)
Nyní k věci. Má Baník hráčský kádr, který je schopen udržet ligu ?
Volá se po návratu Petržely, někteří už odvolávají Dušana Vrťa a Kučeru, co to přivedli za hráče. :) Vlasta se nemůže vrátit jednak ze zdravotních důvodů, jednak že Baník už potřebuje mladšího a perspektivního hlavního trenéra. Je to uzavřená kapitola. Jeho zpověď pro idnes : „V posledních týdnech jsem se ale dokonce osypal. Měl jsem obklady. Bylo to hodně náročné.“ Více na http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-do ... -vzdy.html Když skládal Petržela tým pro 2 ligu ( Vrťo mu do toho moc mluvit nemohl ), nedařilo se zajistit hráče s výkonností také pro ligu první. O tom se hodně napsalo a to je zásadní problém. Většinu hráčů co t.č. nastupuje, totiž vybral Vlasta a ne Kučera nebo Vrťo. Bohužel také nevybral typy hráčů vhodné pro celoplošný presink, resp. osobní bránění. Přišli „zkušení“ starší hráči – Zápotočný, Sus, Mičola, Hlinka, kteří tento systém fyzicky nezvládnou a neuběhají. I další hráče, středního věku a mladší si vybral právě Petržela – Stáňu, Bredu, Pokorného, Hrubého a Jakubova, z baníkovské líhně vytáhl jen Granečného a Helešice. To je většina mužstva. Kučera s Vrtěm přivedli „jen“ Baroše, Šindeláře, Pazderu, Paniče a Poznara, Vrťo s Jankulovskim Azackého a bratry Šašinky. Všichni hráči, které přivedl Petržela ( až na Hrubého ) na horní polovinu ligy nemají, maximálně jako náhradníci (např. Hlinka). Radim Kučera není špatný trenér, ale používá zastaralé klasické systémy. Možná, že starší hráči na ty moderní nemají fyzičku. Výsledky však přináší zejména celoplošný presink a také osobní bránění v šestnáctce. Dva týmy (Plzeň a Sigma), které tento systém důsledně produkují, v současné době vedou ligu. Právě schopnost hrát tento systém stojí za překvapivým úspěchem Sigmy. Takže – Kučera může točit stopery a beky jak chce, ale pokud nezmění zónové bránění na důsledný presink, chyby a góly se budou opakovat. 1. Brání celý tým, nejen obranná čtveřice. Řadu gólů dali hráči soupeře, které měli pokrýt záložníci. 2. Základ je v osobním bránění všech útočících hráčů soupeře ve vápně a kolem něj. To prostě nefunguje. Může nastoupit třeba sedm obránců, ale když si osobně nerozeberou a nebudou přebírat hráče v náběhu a budou stát jak kůly v plotě, nebude to lepší. Rozebírat zavinění jednotlivých hráčů po obdrženém gólu, pokud se nezmění systém bránění, nevede k nápravě. Jsou schopni systém se stávajícími hráči změnit ? Vrťo : „Pořád se bavíme o tom, co je špatně, co zlepšit. Probíráme to. Dál musíme makat,“ uvedl Dušan Vrťo, sportovní ředitel Baníku. Odmítá nějakou paniku. I zásadní změny v mužstvu. „Vždyť ve dvou zápasech jsme dostali gól v nastaveném čase,“ připomněl Vrťo zápasy s Teplicemi (3:3) a nyní v Jihlavě (1:2). „Mohli jsme mít 10 bodů a byli bychom desátí... Víme, co máme zlepšovat, kde děláme chyby a věříme, že to kluci zvládnou psychicky.“ Zdroj: https://fotbal.idnes.cz/fotbal-ostrava- ... fotbal_rou
Pozn. V U21 se rozehrává, že by nová posila na levého beka ? Jean Pierre Morgan : :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=FnSpdUwvDDM http://www.livesport.cz/hrac/morgan-jea ... /OGsBXXke/ :arrow: https://www.transfermarkt.com/jean-pier ... ler/356481
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Jihlava - BANÍK

Příspěvekod d.rehacek » úte 26. zář 2017 19:35:11

Čau Jendo,každý to popisujeme trošku jinak,ale já souhlasím,v poentě je to dosti podobné.Já považuji systémovou práci jen takovou,která má nějaký základ.Čím lepší základ,tím větší pravděpodobnost budoucího úspěchu.Ono,když jsi budeš stavět domeček,tak bez solidního základu to nedopadne dobře.Pokud dojde k problémům třeba v polovině stavby a budeš to lepit dále,aniž by jsi se vrátil na začátek,pak se to sesype jak domeček z karet.Já bych šel zpátky na úvod,bude to finančně bolet,ale systematicky se k očekávanému cíli dopracuji.V Baníku selhal a bohužel už po několikáte právě ten základ.Vlasta jsi postavil mužstvo pro postup do ligy,sice určitě s některými hráči počítal pro ligu,ale ke změnám a doplněním by určitě došlo.Sice to drhlo a rozhodlo až poslední kolo,ale ve finále je těžké něco vytýkat,když úkol byl na 100% splněn.A pokud jsi do toho nenechal kecat,tak o to lépe.Kučera dostal co dostal,pak je otázka,zda-li je to trenér nebo loutka,která sahá jen po prestižním místě.Proto jsem pro výměnu trenéra a sportovní ředitele a to raději ted,než za pár kol.Jsem přesvědčen,že celý ročník Kučera stejně nedá,tak pokud se bavíme o systematické práci,začněme co nejdříve a neposunujme problém o týden či měsíce.Nový trenér přinese do šatný vítr a nejaké body do konce podzimu uděláme,mezitím jsi mužstvo ošahá a v klidu se rozhodne,kdo bude pokračovat v zimní přípravě,kdo ne a koho by jsi do týmu přál,pokud to bude samozřejmě reálné.Konečně,opakuji konečně by tým mohl být pohromadě na celou zimní přípravu a ne to zase řešit na poslední chvíli.Ještě takovou drobnost,ale Baník dostal v druhé lize 20 golů za sezonu,Znojmo 47 golů,což byl počet,který měli i těsně se zachráněné Vítkovice.I to cosi ukazuje o obranné hře a tady s tebou souhlasím dvojnásobně-bránění není jen o obráncích.Já chápu,když to jde třeba směrem dopředu a řešíš chyby v obraně.Já chápu,když výborně bráníš,ale nedáváš goly.Já chápu,že jsi silný ve středu hřiště,ale kraje se hledají.Tady lze hovořit,že základ je a musíme pracovat na dalších věcech,ale bohužel,Baník v tuto chvíli tápe na všech frontách a přijde mi to,že se není čeho chytit.Pokud přijde dobrý výsledek a já doufám,že přijde už ted se Zlínem,tak mám pocit,že bude vyjímečný a na další zase budeme čekat.Vrto se pořád baví o tom,co je špatně,evidentně ještě nepřišel na to,že obsazení postu sportovního ředitele jeho osobou byla ta prvotní chyba.Vlastně se o tom nemusí ani bavit,stačí jsi to jen připustit,ale to je těžké.Abych nebyl úplně alibistický a dal hlavu na špalek,tak na postu trenéra bych rád viděl kouče Liberce,to je základ párexcelanc ;) .Nevím na kolik je to reálné,ale úplně nulově to nevidím.
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron