Znojmo - Baník 1.kolo FNL

Tlachy k hráčům, zápasům, dění - co vás napadne

Znojmo - Baník 1.kolo FNL

Příspěvekod Jenda Ostravak » úte 09. srp 2016 8:48:26

Znojmo – Baník 1 : 1 (1:1) 7.8.2016
Sestava Baníku : Vašek – Celba, Zápotočný, Pokorný, Hučko – Malý (46. Ožvolda), Hlinka – Lupták (80. O. Šašinka), Mičola, Stáňa (53. Mondek) – Urgela. Náhradníci: Chmiel – Sus, Lischka, Ožvolda, Mondek, O. Šašinka, Nerad. Branka: 14. Lupták. Diváci: 2450, z toho třetina Chacharů.
Znojmo, na úvod FNL, získalo bod s největším adeptem na postup, čtyřnásobným mistrem ligy Baníkem. Baniček ztratil dva body s průměrným a oslabeným Znojmem, které bude patřit maximálně do středu tabulky. Vstup se tedy zpackal, navíc když se hrálo prakticky v domácím prostředí. Sehranost, o které hovořil Petržela nehrála určující roli, neboť většina týmů FNL, včetně okurkářů doznala změn a také se sehrává. Rozhodující jsou stále se opakující neduhy, které se nepodařilo vyřešit a mohou se projevit i v dalším domácím utkání s průměrným Třincem. Opět hrubá chyba obrany, tentokrát nefunkční zeď, statický Vašek, sice při vymyšleném přímém kopu, ale byla bohužel potrestána. Vzhledem k tomu, že přes intenzívní posilování hraje Baník bez útočníků – střelců ( v týmu jeden a půl útočníci :roll: ), tak musel alespoň jediný gól dát obránce hrající na pravém kraji. Zřejmě to nikomu nevadí, neboť Petržela prohlásil : „To dnešní doplnění, doufám, že je poslední.“ Vsadím se, že poslední nebude, neboť bude nutno tým, nejpozději v zimě, opět pozměnit a doplnit. Že není vše podle představ, potvrzují reakce zodpovědných činovníků i fanoušků.
Brabec skromně : „Čekal jsem, že na tom bude klub po půl roce o něco lépe.“ Petržela : „Budeme se modlit, aby to fungovalo.“ :) „Neznám mužstvo, které by šlo do zápasů, aniž by bylo sehrané – z toho mám obavu.“ ( Výmluvy na sehranost a ne na kvalitu hráčů, které si vybral a postavil do základu ? )
Vrťo : „Všechny hráče, které tu máme a které jsme přivedli, chtěl pan Petržela, byl jsem u toho, když probírali možné posily a Petržela si vybíral koho ano a koho ne, ne všechny, které chtěl, se povedlo přivést.“ Pozn. Skutečný srdcař Dušan Vrťo moc rozhovorů nedává, o tom zda je spokojen s kvalitou Petrželou schválených hráčů lze jen spekulovat, ale naznačil, že vše co chtěl se nepodařilo. Je příliš hodný a měkký, stejně jako majitel, protože ve všem Petrželovi ustupuje.
Pozornost si stále zasluhuje nezdařené angažmá Baryho. Majitel Brabec, opět skromně : „Za sebe řeknu, že jsem strašně moc stál o to, aby se Milan Baroš do Baníku vrátil. Proto jsem se s ním několikrát setkal a přemlouval ho. Milan do Baníku opravdu chtěl, a tak to cítím stále. Je mi to líto, že to tak dopadlo. Trenér Vlastimil Petržela se nějak rozhodl – můj laický pohled je, že by to šlo a já doufám, že se Milan ještě v budoucnu do Baníku vrátí. Ať už jako hráč, nebo v nějaké jiné funkci.“ Pozn. Pan Brabec, je přece majitel, neměl být měkký, vše platí, když o něj tak strašně stál, měl prosadit svou vůli, alespoň v tomto jediném případě, aby byla největší ikona opět v Baníku, bez ohledu na Petrželovy důvody. Škoda, velká škoda. Sám řekl, že to jednou přijde, že se stále učí. Copak za půl roku, či rok, Bary změní svůj názor ohledně své rodiny ? Zde to bylo jasné a neodkladné. Trpišovský bral Baryho za jakých podmínek ? Jak by se do tč., impotentního útoku hodil, odehrál by to s prstem v řiti. Snad není pozdě na opravný krok (za půl roku). Fanoušci by měli návrat Baryho podpořit a ne se smířit se současnou vymyšlenou realitou. Jeden slavný (Petržela) nestačí. :)
Absence Juniorky se projeví, neboť hráči, kteří nejsou v základu a delší dobu budou sedět na „lavce“, nebudou mít herní praxi. Tato situace je nepřirozená a není v žádném solidním profesionálním klubu v ČR. Výmluvy, že Juniorku nechceme a chceme béčko, které je za současných podmínek nereálné ( přímou účast nově vytvořeného béčka v divizi FAČR neumožňuje ), neobstojí.
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron