Baník - Zbrojovka

Tlachy k hráčům, zápasům, dění - co vás napadne

Baník - Zbrojovka

Příspěvekod Jenda Ostravak » ned 15. kvě 2016 11:09:47

Baník – Brno 1 : 2 (1:0) Sestava Baníku: Chmiel – Kaša, Celba, Kouřil, Mešaninov (82. Švehlík) – Granečný, Mondek (70. Behan), Holzer (C) (83. Plesník), O. Šašinka – de Azevedo, J. Šašinka. Náhradníci: Chvěja – Vengřinek, Plesník, Lučić, Behan, Švehlík. Držení míče: 44 % : 56 %. Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 8:9. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 14:12. Statistiky vyrovnané, mladíci sice nedrželi balon tolik jako v předchozích zápasech (záložní řada se úplně rozpadla), ale o to více dokázali být nebezpeční z brejků. Tak se to naučili pod vedením výborných trenérů juniorky. Baník si za výkon v prvním poločase zasloužil vyhrát, Brno válcoval ve skvělé atmosféře, za výkon ve druhé půli alespoň remízu. Tým musí dozrát, aby dokázal své soupeře dorazit – kolikrát vedli 1 : 0 a skončili bez bodů. Dvě tyčky v 15 min., Ondra Šašinka a v 37 min., Holzer, jak se později ukázalo znamenaly, že Baník v nejmladší sestavě v lize, nakonec neuspěl, ač by si to zasloužil. Bojovalo se, šlo to i bez Červenky, Hrubého či Lásika, ale ne bez Dostála na pravém beku. Slabá hra Celby na tomto postu znamenala vždy nebezpečí, neumí těsně ubránit svého hráče, přes něj šly centry i ty, které vedly k oběma gólům. Lépe hrát o deseti, než s Celbou. :) Po odchodu Dostála bude mít Baník na pravém beku problém. Sukup a Celba se neosvědčili, jedině, že by se tam chytil Vengřínek, i tak je to slabota. Kouřilův návrat se vydařil, hrál spolehlivě. Na možnost zařazení Zdeňka Behana na pravý kraj zálohy jsem už upozorňoval a jeho kvalita se potvrdila. Za dvacet minut nedostal dost prostoru, ale v 90´ předvedl co umí, utekl po pravé straně a dal pěkný centr, který Azevedo nezužitkoval. Jsem přesvědčen, že Zdeňa se v druhé lize prosadí a postupně se stane hvězdou Baníku, stejně jako Marek Szotkowski, který nebyl doceněn. Prokázalo se, že povrchní posouzení, některých mladých hráčů trenérem Petrželou, po jeho příchodu, některým uškodilo, jiným prospělo, což dokázal např. Mešaninov, nejen výbornou hrou v obraně, ale také krásným, jediným gólem Baníku. Vychutnával jsem si neutuchající support sehraného početného kotla Chacharů a Gieksy, který byl skvělou oslavou 20 let družby a potažmo posledního učinkování Baníku v nejvyšší soutěži. Bylo to něco špičkového, nad rámec posledního mače a celé „české“ kaprligy. Jsem rád, že jsem mohl tento galakoncert nejlepších Fans zažít na vlastní kůži. Baniček, jakoby nikdy nesestoupil, nejlepší u nas. BP !!!
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Baník - Zbrojovka

Příspěvekod ryszek » ned 15. kvě 2016 12:35:52

No, mě ti brňáci přišli, že tři dny slavili, jak rubli sraltu. :lol:
ryszek
 
Příspěvky: 100
Registrován: sob 05. dub 2014 23:10:11


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron