Baník - Liberec

Tlachy k hráčům, zápasům, dění - co vás napadne

Baník - Liberec

Příspěvekod Jenda Ostravak » pon 25. dub 2016 11:55:09

Baník – Liberec 0 : 2 (0:1) Sestava Baníku : Šrom (C) – Dostál (76. Celba), Kaša, Mešaninov, Granečný – Mondek (62. Vengřinek), Hrubý, Lásik, Helešic (55. Šašinka), – de Azevedo, Červenka. Náhradníci: Chmiel – Sukup, Vengřinek, Celba, Šašinka, Lučić, Plesník. Držení míče: 46 % : 54 %. Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 8:11. 6759 diváků. Po euforickém vítězném double čekal Baniček zkušený soupeř, otřískaný pohárovými soutěžemi, s dlouholetým úspěšným majitelem, který má kupodivu stále finanční prostředky a který se umí obklopit schopnými lidmi. Vůbec všechny sporty se v Libercu, na rozdíl od Ostravěnky, dělají na špičkové úrovni. Proti tomu působí vše, co je dosud v Baníku amatérským dojmem. Jak si jinak lze vysvětlit, že renomovaný trenér staví zcela neschopného Červenku na celý zápas ? Baník hrál prakticky v deseti. Červenka, nejen že při pobíhání mezi stopery nevybojoval při svém „presinku“ žádný míč, ale navíc několik, pracně vybudovaných, čistých šancí svou neschopností zahodil. I útočník v přeboru by dokázal některou proměnit. Dokázal bych si, za dané situace, v útoku představit raději Granečného místo Červenky a Lučiče na levém beku. Třeba, že. :) V současnosti hraje, s požehnáním Petržely, Baník bez útočníků. Ani na lavce nebyl žádný ! Zaškolování mladých, talentovaných útočníků probíhá podivným způsobem. Ondra Šašinka, který se jevil skvěle je náhle out, protože dávkování jeho minutáže v lize Petržela nezvládl. Marek Szotkowski je zazděný v Třincu, kde hraje sporadicky. Byla to velká chyba, měl zůstat ještě v juniorce. Tak se odstřelují největší talenti v současném Baníku ! K samotnému utkání. Celkově nebyl Baniček proti Liberci bez šancí. To je pozitivní zjištění. Liberec však přišel k bodům příliš snadno. Držení balonu měl Baník o něco horší, střely 7/3 ve prospěch FCB, Liberec dvě střely na bránu, dva góly. (!) Rozdíl byl tedy pouze v produktivitě útočníků, pokud nějaké Baník vůbec měl. :ugeek: Baník nemá kvalitní lavičku a proto absence Ožvoldy a Holzera byla citelně znát na hře záložní řady. Při zakládání útočných akcí skřípala kombinace a hráči byli nuceni řešit tento přechod nakopávanými míči ( několikrát Kaša ), což se při kvalitě hráčů projevilo nepřesnostmi a ztrátami. Z toho plynuly časté brejky do otevřené obrany. Ten při prvním gólu byl bohužel zahrán ideálně, na jeden dotek. Na levé straně Baníku utekl Granečnému Bartl, Mešaninov už nestačil zabránit pohodovému centru do vápna, kde stál osmocený střelec Sýkora, se kterým nesbíhal Mondek. Obecně jsou brejky soupeře bráněny špatně. Že to Šrom dostal mezi nohy je jen jeho poloviční chyba. Ovšem při druhém gólu, po nezodpovědném faulu Lásika, už byly chyby Šroma jednoznačné. 1. Špatně postavená zedˇ. Ve zdi nejmenší hráč Azevedo (!) a Granečný při střele na jeho hlavu uhne. Šrom na svou stranu musí chytat i střelu do vinkla ! I přes tyto chyby, si Baník vypracoval dvě tutovky (37´ - Helešic z první nad, 67´ - Červenka sám na Koubka ) a další výborné šance na gól =)) 30´ - balon dobře skočil, Azevedova slabá střela do náruče Koubka, proč ne po zemi a byl gól ?, 39´- Červenka dostal krásný balon do uličky, zpracování nula, nula, neumí vystřelit, 42´- Hrubý trestňák z dobré vzdálenosti, slabá střela pro Koubka, 44´- pěkné bago zprava, Mondek zakončuje těsně vedle, 70´- Hrubý trestňák z dobré vzdálenosti, střela rozvlnila boční síť, pozice byla spíše pro leváka Holzera, 82´ - Šašinka potáhl pěkně akci zleva, dobrý centr, ale bohužel na zcela neschopného Červenku, který komicky zazdil svou poslední šanci, střelou na rugbyovou branku, ještě v 88´- Hrubý má zajímavou střeleckou příležitost, ale ta jde vysoko nad. Celkově Hrubý odehrál jeden ze svých nejhorších zápasů, neunesl tíhu lídra týmu a kazil co se dalo, prakticky vše. Tímpádem hrála záloha hluboko pod své možnosti. Výborně zahráli v obraně Mešaninov a Dostál. Mešaninov v obranné činnosti tvrdý, vyhrával prakticky všechny souboje. Ten synek i přes počáteční Petrželovy pochybnosti má budoucnost, větší než Kaša. Škoda, že nedohrál Helešic, který se jevil velmi dobře. Franěk nepískal dobře a párkrát Baník poškodil. Puček, rob cosi, bo ti piskoče su na …. :) Ve 44´- dává Hovorka hlavičku Helešicovi, zákrok na červenou, karta žádná ( skandovalo se ty ku..., zahoď pišťalku :) ), pak ještě surové nakopnutí, bez karty, a šel otřesený dolů, zbity jak žito. Snad bude v pořádku. V 64´- střídá stratég Petržela Mondeka, který byl jeden z mála nebezpečných v útoku a neschopný Červenka straší na place dál :o Opět promr ...tři body, jak stratégem Petrželou, tak hráči, co byli na place. Na tu bídu dobrá návštěva, že by tak dva tisíce „vandráků“ po koruně ? :)
Jenda Ostravak
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 25. úno 2014 19:10:35

Re: Baník - Liberec

Příspěvekod d.rehacek » stř 27. dub 2016 15:25:04

Čau Bene a Jendo.Jendovi dík za rozbor,který jsi rád přečtu a vzhledem k tomu,že prakticky se vším souhlas,tak netřeba se opakovat.Milý Bene,neslavím,není totiž co.Spíše mě už přestalo bavit se opakovat a asi jako jeden z mála to vidím jinak.Bez ohledu na x proher a dvě výhry jsou věci ve zkratce takto:kádr je absolutně nekonkurence schopný a já čekám na letní nový 175-tý Baník.Baník nejen,že nemá domácí stadion,tréninkové plochy pro mládež a další důležité věci,ale nemá aspon slušného útočníka,po odchodu Hrubého nemá záložníka,nemá stopera a ted už nemá ani důstojného golmana.Dokonce i Petržela už jsi dělá takové nenápadné vrátka pro příští neligový ročník.Třešničkou je samozřejmě čistý jak lilie Puček a dosazení Jankula do úřednické funkce mi přijde taky zvláštní.A nějak mě přestalo bavit se chytat stébla v podobě kvalitního výkonu Granečného či Mešaninova.Tito hráči sice mají pespektivu i pracovitost,ale abych na tom stavěl budoucnost Baníku,to u mě ne.Nalijme jsi čistého vínečka,z Baníku je totální troska,která sice navenek se prezentuje jako firma,která bude stoupat,ale ve skutečnosti jen zpomalila klesající tendenci.Nemám nic proti novému majiteli,naopak je to borec,že do toho šel,ale nějak to na mě působí,že to přišlo příliš pozdě.Nevím,kolik ještě třešniček se vyklube,ale plot mezi vlastními fanoušky,vstupné za korunku vzhledem k pernamentkářům,nevpuštění fans s batohem,no nevím jestli tohle je správná cesta.Stačí se podívat na utkání bez růžovek,Liberec nehrál nic zvláštního,ale měl hráče zkušené-my ne,byl kompaktní-my ne,proměníl šance-my ne atd.I u výhry se Slováckem jsi všimni,jak po příchodu Doška se valil na nás jeden útok za druhým.Prostě se pořád opakuji a to mě přestává bavit-ten kádr je třeba rapidně změnit a hlavně ho doplnit fotbalisty,opakuji fotbalisty a pro jistotu potřetí fotbalisty.To se neděje už několik let a podle toho to vypadá.Jinak,pokud hledáš práci,tak přijd,dám ti štětku a půjdeš vymalovat novostavbu.Pokud majitel objektu nebude spokojen,tak mu řeknem,že jsi mladý a musíš získat zkušenosti.Myslíš,že ho to bude zajímat a zaplatí?Podle Baníku ano,to je totiž úplně to samé.No a já nespadnu do druhé ligy,ale do úřadu práce a třeba jím jen prolítnu ;)
d.rehacek
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob 05. dub 2014 20:40:28

Re: Baník - Liberec

Příspěvekod benfcb » pát 29. dub 2016 15:32:27

Nazdarek Jendo a Davide. Tak jsem si nasucho nacvicil malovani se stetkou,nic moc. Stala mne 600,- na pul hodky a i kdyz byla stihla,tak jsem se celkem nadrel. Rikala mi ze si s ni muzu delat co chci,tak drzela ;) Diky Davide,ale tu praci neberu. Jinak opet zaujal plotr-bazalblb na chacharech a jeho plky o nas. Uz neni pochyb o tom,ze je to ten blb udajne pracujici v UK,se svym chytrym mobilem pisicim 24/7 na oficialu. Ano ta nicka bez prace,ktera zavidi vsem a vsechno. Co taky cekat od socky ve zmijovce,v karovane kosili,saku,teplakach a na nohou duchodky. Na leve noze ma jen 2 prsty,ale nemusi smutnit,prava s 8 mu tu desitku nakonec dohromady udela. Sedi nekde na ubytovne,zazrakem se naucil psat a po vystridani skoro na vsech forech se uhnizdil konecne na chacharech se svymi nicky. Ted si hobluje z radosti sveho maleho sulinka ve slipech,ktere do popelnice vyhodil ZSD,ze s nim kyby a spol mluvi. Ukol splnen a tak opet bude sit do Baniku,mesta,100 mega a dalsich znamych temat. Jantar ktery neplati dane,ale pomoc mesta mu,jako udajne byvalemu ultras :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: vadi. Atrapa ktere vadi i buldoci krky u Elektry,nebo tve kreslo z krokodyli kuze :) kdyz odmitl tve pozvani. Nemocny multinick ktery je tady zaregistrovany pod 20 nicky,pripraveny zautocit :mrgreen: Svetobeznik,ktery byl nejdal v blazinci v Opave,vyhozen pro neschopnost z Hrabove. A tak vesele se suchym chlebem v ruce pise sve slohove prace v ocekavani,ze aspon jednou nekdo mu da za pravdu. Nepocitam odpovedi Karla,Stiflera a dalsich jeho ja :P Doporucuji primari oddeleni: Sebrat mobil,zakaz nudli s makem a denne 100 ran bicem pres zada a hlavu :ugeek:
benfcb
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 22. úno 2014 9:38:44


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron